مشتریان چگونه می‌توانند سوالات، پیشنهادات و شکایت خود را با مسئولین تیپاکس در میان بگذارند؟

مشتریان میتوانند برای دریافت پاسخ سوالات با تلفن تیپاکس داخلی 3، پیشنهادات داخلی 5 و برای شکایت با داخلی 4 تماس بگیرند .

علت برگشت مرسولات و عدم تحویل چیست؟

مرسولاتی که به دلایـل نقص نشانی گیرنده، نقل مکان گیرنده، مختوش شدن آدرس وعـدم پاسخگویی مشتری، امکان تحـویل آن به گیرنده وجود ندارد طی 72ساعت کاری به فرستنده عودت داده می‌شود.

ساعت و روزهای کاری نمایندگی‌های تیپاکس چگونه است؟

کلیه نمایندگی‌های تـهران، در تمامی روزهای غیر تعطیل، از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح تا 18 عصر و در روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 فعال می‌باشند .
همچنین نـمایندگی‌های شهرستان، در تـمامی روزهای غیرتعطیل، در شیفت صبح از شنبه تا چـهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 و در شیـفت عصر از ساعت 16 تا 20 عصر و نیز در روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند.

فرایند رهگیری مرسولات تیپاکس به چه صورت است؟

مشتریان می‌توانند از طریق مراجعه به وب‌سایت تیپاکس،درگاه رهگیری بسته و یا تماس با شماره 8457 داخلی 3 مرسولات خود را رهگیری کنند.

نحوه عقد قرارداد و همکاری‌های متقابل با سازمان تیپاکس چگونه است؟

افرادی که علاقمند به همکاری با تیپاکس هستند می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 41036000 داخلی 2 واحد بازاریابی، مراجعه به وب‌سایت تیپاکس بخش راهکارهای همکاری و یا تماس با شماره تلفن تیپاکس داخلی 3 از شرایط عقد قرارداد با سازمان مطلع شوند.

فرایند مربوط به عودت بار چگونه است؟

برای درخواست عودت بار، فرستنده باید درخواست عودت خود را به شعبه مبدا ابلاغ کند. گیرنده امکان عودت بار را ندارد.

در صورتی‌که بار خارج از محدوده باشد، فرایند توزیع بار چگونه است؟

شعبه مبدا موظف است در رابطه با ارسال بارهای خارج از محدوده، اطلاع‌رسانی صحیح و درستی به فرستنده  داشته باشد. زمانی که بار خارج از محدوده باشد، شماره شعبه مقصد به گیرنده اعلام می‌گردد. گیرنده می‌تواند حضوری بار را تحویل بگیرد و یا درخواست کند تا مرسوله با پیک، با هزینه خود گیرنده، برایشان ارسال گردد.

فرآیند پیگیری برای دریافت هزینه اضافی چگونه است؟

مشتری می‌تواند با واحد صدای مشتری 8457 تماس بگیرد و مبلغ درج شده در فاکتور، مبلغ اضافی دریافت شده و نحوه پرداخت (نقدی و یا غیر نقدی) را به کارشناس واحد پشتیبانی اعلام کند. پس از گزارش‌نویسی دقیق کارشناس، پرونده جهت پیگیری به واحد مربوطه ابلاغ می‌گردد.

فرایند ارسال مرسوله‌های شکستنی چگونه است؟

اجسام شیشه‌ای و شکستنی جزو ممنوعات ارسال محسوب می‌شوند. ارسال مرسولات این بخش در صورتی که بسته‌بندی مناسب و مورد تایید تیپاکس داشته باشند، بلامانع است و با مسئولیت فرستنده ارسال می‌گردند.

فرایند تغییر آدرس گیرنده چگونه است؟

برای تغییر آدرس گیرنده، فرستنده باید درخواست خود مبنی بر تغییر آدرس را به شعبه مبدا ابلاغ کند. پس از آن هماهنگی‌های لازم برای تغییر آدرس صورت می‌گیرد.

فرایند پیگیری عدم جمع‌آوری مرسوله چگونه است؟

در صورتی که فرستنده برای ارسال بسته با شعبه تماس گرفته اما مرسوله جمع‌آوری نشده باشد، می‌تواند با واحد صدای مشتری به شماره 8457 تماس بگیرد. مورد به واحد پیگیری ارجاع و برطرف می‌شود.