مشتریان چگونه می‌توانند سوالات، پیشنهادات و شکایت خود را با مسئولین تیپاکس در میان بگذارند؟

مشتریان می‌توانند از طریق تماس با شماره 0218457، پاسخ سوالات مختلف خود را دریافت کنند. همچنین از طریق صفحه ارتباط با مدیرعامل، می‌توانند انتقادها، پیشنهادها و یا شکایت خود را به صورت مستقیم، به گوش مدیرعامل محترم برسانند.

علت برگشت مرسولات و عدم تحویل چیست؟

مرسولاتی که به دلایـلی مانند نقص نشانی، نقل مکان و یا عـدم پاسخگویی گیرنده یا مخدوش شدن آدرس، امکان تحـویلشان به گیرنده وجود ندارد، به فرستنده عودت داده می‌شوند.

ساعت و روزهای کاری نمایندگی‌های تیپاکس چگونه است؟

کلیه نمایندگی‌های تـهران، در تمامی روزهای غیر تعطیل، از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح تا 18 عصر و در روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 فعال می‌باشند .
همچنین نـمایندگی‌های شهرستان، در تـمامی روزهای غیرتعطیل، در شیفت صبح از شنبه تا چـهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 و در شیـفت عصر از ساعت 16 تا 20 عصر و نیز در روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند.

فرایند رهگیری مرسولات تیپاکس به چه صورت است؟

مشتریان می‌توانند از طریق مراجعه به وب‌سایت تیپاکس،درگاه رهگیری بسته و یا تماس با شماره 8457-021 داخلی 4 مرسولات خود را رهگیری کنند.

نحوه عقد قرارداد و همکاری‌های متقابل با سازمان تیپاکس چگونه است؟

افرادی که علاقمند به همکاری با تیپاکس هستند می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 41036000 داخلی 2 واحد بازاریابی، مراجعه به وب‌سایت تیپاکس بخش راهکارهای همکاری و یا تماس با شماره تلفن تیپاکس داخلی 3 از شرایط عقد قرارداد با سازمان مطلع شوند.

فرایند مربوط به عودت بار چگونه است؟

برای درخواست عودت بار، فرستنده باید درخواست عودت خود را به شعبه مبدا ابلاغ کند. گیرنده امکان عودت بار را ندارد.

در صورتی‌که بار خارج از محدوده باشد، فرایند توزیع بار چگونه است؟

شعبه مبدا موظف است در رابطه با ارسال بارهای خارج از محدوده، اطلاع‌رسانی صحیح و درستی به فرستنده  داشته باشد. زمانی که بار خارج از محدوده باشد، شماره شعبه مقصد به گیرنده اعلام می‌گردد. گیرنده می‌تواند حضوری بار را تحویل بگیرد و یا درخواست کند تا مرسوله با پیک، با هزینه خود گیرنده، برایشان ارسال گردد.

فرآیند پیگیری برای دریافت هزینه اضافی چگونه است؟

درصورت دریافت هزینه اضافه، می‌توانید از طریق تماس با شماره 8457-021، مبلغ درج شده در فاکتور، مبلغ اضافی دریافت شده و نحوه پرداخت (نقدی و یا غیر نقدی) را اعلام کرده و ثبت شکایت کنید. پس از بررسی و در صورت صحیح بودن مدارک ارسال شده (رسید پرداخت) مبلغ اضافه به حساب شما بازگردانده خواهد شد. 

فرایند ارسال مرسوله‌های شکستنی چگونه است؟

ارسال مرسولات شکستنی در صورتی که بسته‌بندی مناسب و مورد تایید تیپاکس داشته باشند، بلامانع است و ارسال می‌شوند.

فرایند تغییر آدرس گیرنده چگونه است؟

برای تغییر آدرس گیرنده، فرستنده باید درخواست خود مبنی بر تغییر آدرس را به شعبه مبدا ابلاغ کند. پس از آن هماهنگی‌های لازم برای تغییر آدرس صورت می‌گیرد.

فرایند پیگیری عدم جمع‌آوری مرسوله چگونه است؟

در صورتی که فرستنده برای ارسال بسته با شعبه تماس گرفته و یا در یکی از درگاه‌های آنلاین ثبت سفارش داشته اما مرسوله جمع‌آوری نشده باشد، می‌تواند با شماره 8457-021 تماس بگیرد و موضوع را اطلاع دهد. مورد به واحد پیگیری ارجاع و دراسرع وقت نسبت به جمع‌آوری اقدام می‌شود.

فرایند پیگیری عدم توزیع مرسوله چگونه است؟

در صورتی که بار شعبه مقصد رسیده و ظرف 24 ساعت توزیع نشده باشد، مشتری می‌تواند برای پیگیری با واحد صدای مشتری 8457 تماس بگیرد. تقاضای مشتری توسط کارشناس صدای مشتری ثبت شده و از شعبه مقصد، جهت توزیع پیگیری می‌شود.

فرایند پیگیری برای کسر محتویات داخل مرسوله چگونه است؟

مشتری می‌تواند با شماره 8457-021 تماس گرفته، تعداد کلی اقلام و تعداد دقیق کسرشده را به کارشناس اعلام کند. کارشناس گزارش را ثبت کرده و با ثبت شکایت، آن را جهت پیگیری به واحد مربوط ابلاغ می‌کند.

فرایند پیگیری رفتار نامناسب با مشتری چگونه است؟

در صورت برخورد نامناسب با مشتری، مشتری می‌تواند با شماره 8457-021 تماس گرفته و مورد مربوطه را گزارش دهد. با توجه به اینکه تیپاکس به شدت بر روی برخورد مناسب با مشتریانش حساس است، با فوریت به این موضوع رسیدگی شده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

سلام. آیا امکان دریافت هزینه کالا توسط تیباکس هست؟

  بله. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  سرویس پرداخت در محل اینجا کلیک کنید

مواد خوراکی مانند ماهی و گوشت ارسال می‌شود؟

ارسال مواد خوراکی فسادپذیر با تیپاکس امکان پذیر نیست. 

از زمان شروع توزیع درشهر مقصد تا رسیدن بسته به مقصد چقدر زمان می‌برد؟

بسته‌ها در تیپاکس از 1 تا 3 روز کاری به مقصد می‌رسند. 

ارسال تابلوهای هنری مقدور است؟

بله، تیپاکس آثار هنری و تابلوهای نقاشی را هم ارسال می‌کند. تیپاکس برای ارسال تابلوهای نقاشی و آثار هنری از بسته‌بندی‌ مخصوص استفاده می‌کند تا این کالاها آسیبی نبینند.

اگر در زمان مراجعه تیپاکس‌یار، گیرنده در محل حضور نداشته باشد چه اتفاقی برای بسته می‌افتد؟

در صورتی که تیپاکس یار در مقصد حاضر شود و گیرنده حضور نداشته باشد، تیپاکس‌یار 2 بار دیگر برای تحویل بسته مراجعت می‌کند.