ساعت کاری نمایندگی های تیپاکس چگونه است؟

کلیه نمایندگی‌های تهران، در تمامی روزهای غیرتعطیل، از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 9 صبح تا 18 عصر و در روز پنج‌شنبه، از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند.
همچنین نمایندگی‌های شهرستان، در تمامی روزهای غیرتعطیل، در شیفت صبح از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 9 صبح تا 14 و در شیفت عصر، از ساعت 16 تا 20 حضور دارند. همچنین در روز پنج‌شنبه نیز، از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند

آیا برای ارسال بسته با تیپاکس داشتن کد پستی گیرنده الزامی است؟

در صورت کامل بودن آدرس گیرنده، الزامی برای کد پستی وجود ندارد. بدیهی است درصورت وجود کد پستی، امکان ارسال دقیق‌تر بسته وجود خواهد داشت.

آیا می توان پرندگان زینتی را با تیپاکس ارسال نمود؟

ارسال پرندگان، حیوانات و هر نوع موجود زنده جزو ممنوعات ارسال است و مجاز نیست.

چگونه می توان هزینه پستی را قبل از ارسال بسته محاسبه نمود؟

شما می‌توانید در صفحه اصلی وب سایت تیپاکس، قسمت «برآورد قیمت و زمان حمل» و یا از طریق اپلیکیشن مای تیپاکس، قبل از ارسال بسته، از هزینه تقریبی ارسال مطلع شوید. 

آیا می شود بسته را در محلی غیر از آدرس مقصد دریافت کرد؟

بسته شما به آدرسی که توسط فرستنده، به عنوان آدرس مقصد ثبت شده، ارسال خواهد شد. درصورت تغییر آدرس گیرنده میتوانید با هماهنگی نمایندگی مقصد، حضورا به نمایندگی مراجعه کرده و بسته خود را تحویل بگیرید. 

آیا می توان با تیپاکس مواد غذایی منجمد که به یخچال نیاز دارد ارسال کرد؟

ارسال مواد غذایی و دارویی که به مراقبت در یخچال و یا  شرایط خاص نیاز دارند مجاز نیست و جزو ممنوعات ارسال است. 

مدت زمان رسیدن بسته با تیپاکس چقدر است؟

مدت زمان رسیدن بسته به فاصله میان مبدا و مقصد بستگی دارد. بسته به فاصله، زمان ارسال از یک تا چهار روز کاری ممکن است طول بکشد.

چگونه بسته ارسال شده ام را رهگیری کنم؟

شما می توانید در صفحه اصلی سایت تیپاکس یا مراجعه به آدرس https://tipaxco.com/tracking، با وارد کردن کد رهگیری و یا بارکد پیامک شده، از وضعیت بسته خود مطلع شوید.