جبران خسارت
 جبران خسارت خدمات تیپاکس

جبران خسارت

به‌ منظور جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، خدمت ویژه‌ای تحت عنوان جبران خسارت، در تیپاکس درنظر گرفته شده است.
طبق قوانین تیپاکس، حداقل مبلغ جبران خسارت برای بسته‌ها 400 هزار تومان و حداکثر مبلغ 100 میلیون تومان است. این هزینه برای مشتریان قراردادی بیشتر بوده و تا سقف 300 میلیون تومان را شامل می‌شود. همچنین مبلغ جبران خسارت برای پاکت‌های حاوی اوراق و اسناد مجاز، 200 هزار تومان و برای پاکت‌های حاوی کالا، حداکثر ۱ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. 

لازم به ذکر است ارزش ثبت شده بسته توسط فرستنده، مبنای هزینه جبران خسارت در نظر گرفته می‌شود تا در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده، جبران شود.

مشتریان می‌توانند از طریق تماس با خدمات مشتریان تیپاکس و یا مراجعه به بخش ثبت شکایت در وب‌‌سایت، درخواست خود را ثبت کنند تا توسط کارشناسان بررسی و در صورت وارد بودن شکایت، جبران خسارت انجام شود. 

تیپاکس جبران خسارت میکنه...

   

یکی از خدمات تیپاکس در راستای جلب رضایت مشتریان، جبران خسارت برای بسته‌های آسیب‌دیده و یا مفقود شده است.

تمامی مشتریان خانگی و کسب‌وکار تیپاکس می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

حداقل ارزش قابل ثبت برای بسته و پاکت در سرویس جبران خسارت اجباری:

 • حداقل ارزش قابل ثبت برای بسته 400 هزار تومان 
 • حداقل ارزش قابل ثبت برای پاکت 200 هزار تومان 

ویژگی‌های سرویس جبران خسارت:

 • جبران خسارت برای مشتریان عادی تا سقف 100 میلیون تومان
 • جبران خسارت برای مشتریان قراردادی تا سقف 300 میلیون تومان
 • جبران خسارت برای پاکت تا سقف 1 میلیون تومان

قوانین جبران خسارت:

 1. اگر بسته‌ شما با ظاهر آسیب‌دیده به دست‌تان رسید و بسته را از تیپاکس‌یار تحویل گرفتید، سقف مبلغ جبران خسارت برای بسته شما، تا سقف 50 درصد ارزش ثبت شده توسط فرستنده و بر اساس دستورالعمل و قوانین جبران خسارت تیپاکس انجام می‌شود. اما درصورتی‌که بسته آسیب‌دیده را از تیپاکس‌یار تحویل نگیرید، جبران خسارت برای بسته شما تا سقف 100 درصد ارزش ثبت شده توسط فرستنده و بر اساس دستورالعمل و قوانین جبران خسارت تیپاکس انجام خواهد شد. برای مثال درصورتی‌که ارزش بسته شما 5 میلیون تومان باشد، تنها 10 هزار تومان به هزینه ارسال اضافه می‌شود! پس در ثبت ارزش واقعی بسته کوتاهی نکنید تا درصورت مفقودی و یا آسیب‌دیدن بسته، مطابق ارزش واقعی بسته جبران خسارت انجام شود.
 2. برای دریافت خدمات جبران خسارت بهتر، درصورت آسیب‌دیدن یا مفقودی مرسوله، ارزش بسته ثبت شده خود را پس از ثبت سفارش بررسی کرده و درصورت مشاهده مغایر بودن مبلغ ثبت شده با ارزش واقعی بسته، با شماره 0218457 تماس گرفته و ارزش واقعی را اعلام کنید تا اطلاعات سفارش شما پیش از ارسال اصلاح شود.
 3. از تحویل بسته آسیب‌دیده و باز کردن آن بسته بدون حضور تیپاکس‌یار خودداری کنید. بسته آسیب‌دیده باید در حضور تیپاکس‌یار و یا زیر دوربین نمایندگی مربوطه باز شود، تا درصورت آسیب دیدن محتویات آن، طبق قوانین تیپاکس، جبران خسارت انجام شود. 
 4. درصورت دریافت بسته آسیب‌دیده، تنها 24 ساعت بعد از تحویل برای ثبت شکایت فرصت خواهید داشت. 
 5. هزینه عودت برای بسته‌های آسیب‌دیده که گیرنده از دریافت آن خودداری کرده است،  صفر خواهد بود.
 6. درصورتی‌که بسته شما در تاریخ معین شده به مقصد نرسید، بعد از گذشت 10 روز کاری می‌توانید شکایت خود در خصوص مفقودی بسته را ثبت کرده و منتظر بررسی و تماس کارشناسان تیپاکس باشید.

 1. بیشترین مبلغ جبران خسارت برای بسته چقدر است؟

 2. پاسخ: بیشترین مبلغ جبران خسارت برای مشتریان عادی تا سقف 100 میلیون تومان و برای مشتریان قراردادی تا سقف 300 میلیون تومان است. توجه داشته باشید که ارزش بسته، مطابق با مبلغ اظهار شده توسط فرستنده، هنگام ثبت سفارش است.  
 3. بیشترین مبلغ جبران خسارت برای پاکت چقدر است؟

 4. پاسخ: بیشترین مبلغ جبران خسارت برای پاکت تا سقف 1 میلیون تومان است. توجه داشته باشید که ارزش پاکت، مطابق با مبلغ اظهار شده توسط فرستنده، هنگام ثبت سفارش است.  
 5. از کجا متوجه شویم که بسته مفقود شده است؟

 6. پاسخ: درصورتی‌که بسته شما در تاریخ معین شده به مقصد نرسید، بعد از گذشت 10 روز کاری می‌توانید شکایت خود در خصوص مفقودی بسته را ثبت کرده و منتظر بررسی و تماس کارشناسان تیپاکس باشید.
 7. ارزش بسته‌ام را اشتباه ثبت کرده‌ام. باید چکار کنم؟

 8. پاسخ: اگر ارزش یک بسته یا پاکت را به‌صورت نادرست ثبت کرده‌اید، باید با مراجعه به نمایندگی مربوطه یا تماس با شماره تلفن 0218457، ارزش درست بسته را ثبت کنید، تا درصورت آسیب‌دیدن یا مفقودی، طبق ارزش اظهارشده بسته و قوانین تیپاکس، جبران خسارت برای بسته شما انجام شود.
 9. بسته‌ام را به‌صورت آسیب دیده از تیپاکس‌یار تحویل گرفته‌ام. باید چکار کنم؟

 10. پاسخ: اگر بسته‌ با ظاهر آسیب‌دیده را از تیپاکس‌یار تحویل گرفتید، سقف مبلغ جبران خسارت برای بسته شما، تا50 سقف درصد ارزش ثبت شده توسط فرستنده و بر اساس دستورالعمل و قوانین جبران خسارت تیپاکس انجام می‌شود.