مای تیپاکس

 رهگیری آنلاین مرسوله تیپاکس

رهگیری آنلاین

برای رهگیری آنلاین بسته و مرسوله پستی خود و اطلاع از آخرین وضعیت بسته خود، کد رهگیری پیامک شده، بارکد یا شماره سفارش خود را در کادر زیر وارد کنید.شماره رهگیری خود را وارد نمائید | آیا برای رهگیری به راهنمایی نیاز دارید
?

کد رهگیری بسته خود که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را در این قسمت وارد کنید و روی گزینه رهگیری کلیک کنید تا وضعیت بسته شما نمایش داده شود. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 0218457 تماس بگیرید.


بسته من در چه وضعیتی قرار دارد؟ به دست گیرنده رسیده یا در راه است؟ دقیقا چه زمانی مرسوله به دستم می‌رسد؟ بسته‌ای که فرستادم به موقع به دست گیرنده می‌رسد یا خیر؟ و...

این‌ها سوالاتی است که ممکن است در هر مرحله از سفر یک بسته، برای فرستنده یا گیرنده پیش آید. سیستم رهگیری بسته تیپاکس برای پاسخ‌گویی به همین سوالات مشتریان و رفع نیاز آن‌ها طراحی شده و به آن‌ها کمک می‌کند تا در هر مرحله از سفر بسته، چه به صورت سرویس درون شهری و چه ارسال به تمام نقاط کشور، با وارد کردن کد رهگیری تیپاکس بتوانند استعلام بسته خود را انجام دهند.

ازآنجایی‌که برای رهگیری یا پیگیری وضعیت مرسولات ارسال‌شده توسط تیپاکس، شما نیازمند کد رهگیری، بارکد یا شماره سفارش هستید، هنگام ارسال بسته، پیامکی شامل کد رهگیری، هزینه ارسال، لینک رهگیری و ارزش اظهاری بسته توسط فرستنده، برای گیرنده و فرستنده ارسال می‌شود. لذا هم فرستنده و هم گیرنده می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری، وضعیت بسته‌ خود را رهگیری کنند.

توجه داشته باشید که کد رهگیری، بارکد و شماره سفارش در رسید تحویل شده به فرستنده نیز درج شده و از طریق آن می‌توان نسبت‌به رهگیری آنلاین بسته اقدام کرد.

تیپاکس جبران خسارت میکنه...

روش‌های ثبت شکایت
 1. ثبت شکایت از طریق صفحه ثبت شکایت
 2. ثبت شکایت ازطریق شماره 8457-021، داخلی 6 (شنبه تا پنجشنبه ساعت 7 تا 21)
 3. ثبت شکایت از طریق تماس با شماره 41036000-021، داخلی واحد فروش (برای مشتریان قراردادی)
 4. ثبت شکایت از طریق ایمیل CS-Support@tipax.ir
 5. ثبت شکایت از طریق اپلیکیشن ارسال بسته مای‌تیپاکس
 6. ثبت شکایت با ارسال پیامک به سرشماره 300008457
 7. ثبت شکایت از طریق گزینه چت آنلاین (قسمت پایین سمت راست هر صفحه) و درج نام و شماره تلفن همراه
 8. پیگیری شکایت مشتریان قراردادی از طریق شماره 8457-021 داخلی 9  
نکات تکمیلی جبران خسارت

حداکثر میزان جبران خسارت

 1. امکان جبران خسارت برای مشتریان عادی تا سقف 100 میلیون تومان  
 2. امکان جبران خسارت برای مشتریان قراردادی تا سقف 300 میلیون تومان
 3. امکان جبران خسارت برای پاکت تا سقف 2 میلیون تومان

حداقل میزان جبران خسارت

 1. حداقل ارزش قابل ثبت برای بسته، 400 هزار تومان
 2. حداقل ارزش قابل ثبت برای پاکت، 200 هزار تومان

نکات تکمیلی جبران خسارت

 1. باتوجه‌به تصمیم کمیته مراقبت از مشتریان، درصورت تحویل بسته آسیب‌دیده توسط گیرنده، امکان جبران خسارت به میزان آسیب‌دیدگی بسته تا سقف 50% درصد ارزش ثبت‌شده توسط فرستنده هنگام ثبت سفارش وجود دارد. (توجه داشته باشید که بسته آسیب‌دیده باید در حضور تیپاکس‌یار یا زیر دوربین نمایندگی باز شود)
 2. باتوجه به تصمیم کمیته مراقبت از مشتریان، درصورت عدم تحویل بسته آسیب‌دیده توسط گیرنده، امکان جبران خسارت به میزان آسیب‌دیدگی بسته تا سقف 100% درصد ارزش ثبت‌شده توسط فرستنده هنگام ثبت سفارش وجود دارد. (توجه داشته باشید که بسته آسیب‌دیده باید در حضور تیپاکس‌یار یا زیر دوربین نمایندگی باز شود)
 3. درصورت تاخیر در ارسال و توزیع بسته، باتوجه به برآورد زمان مسیر ارسال، امکان ثبت درخواست تاخیر وجود دارد؛ چنانچه بعد از بررسی‌های کارشناسان و بعد از گذشت 10 روز کاری، وضعیت بسته مشخص نباشد، درخواست مشتری با‌عنوان مفقودی، طبق قوانین جبران خسارت، به‌منظور پرداخت خسارت تکمیل می‌شود.
 4. امکان ثبت درخواست جبران خسارت، تا 24 ساعت بعد از تحویل بسته توسط گیرنده.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین جبران خسارت تیپاکس می‌توانید وارد صفحه جبران خسارت شوید.سوالات متداول رهگیری بسته
چگونه بسته خود را پیگیری کنم؟

با مراجعه به سایت تیپاکس به آدرس https://tipaxco.com و یا تماس با سامانه 8457 -021 می‌توانید بسته خود را پیگیری کنید.


پیگیری مرسوله تیپاکس از طریق بارکد امکان پذیر است؟

بله. برای رهگیری بسته و اطلاع از آخرین وضعیت آن، می‌توانید با وارد کردن کد رهگیری پیامک شده، شماره بارکد یا کد قرارداد، از وضعیت بسته خود مطلع شوید.


حداکثر زمان ارسال تیپاکس چقدر است؟

زمان ارسال بسته ها در تیپاکس با توجه به فاصله مبداء تا مقصد و نوع خدمتی که برای ارسال بسته خود انتخاب می‌کنید، متفاوت است. با تخمین زمان ارسال بسته از طریق وب سایت تیپاکس و یا اپلیکیشن مای تیپاکس، می‌توانید از زمان رسیدن بسته به مقصد مطلع شوید.


کد رهگیری تیپاکس چند رقمی است؟

کد رهگیری تیپاکس یک کد 15 تا 25 رقمی است که در زمان ثبت سفارش، به همراه رسید به فرستنده تحویل داده می‌شود و همچنین از طریق پیامک نیز برای فرستنده ارسال می‌شود.


بارکد بسته تیپاکس چند رقمی است؟

درحال حاضر، بارکد یا شماره قرارداد تیپاکس، یک عدد 13 رقمی است که با عدد سال شروع می‌شود. (برای مثال بارکد تمام بسته‌ها در سال 99، با عدد 99 آغاز می‌شود).


چرا بعد از ثبت سفارش آنلاین نمی‌توانم بسته خود را رهگیری کنم؟

تا زمانی که سفارش شما جمع آوری نشده باشد، کد سفارش قابل رهگیری نیست. بلافاصله بعد از جمع آوری و دریافت بسته توسط تیپاکس، می‌توانید .با استفاده از شماره سفارش، کد رهگیری یا شماره قرارداد، از وضعیت بسته خود مطلع شوید