ارسال بین شهری
سرویس ارسال بین شهری

سرویس ارسال بین شهری

سرویس ارسال برون شهری تیپاکس، سرویس انتقال بسته‌ها از مبدا به مقصد، بین دو شهر مختلف، از طریق مسیرهای هوایی، زمینی و خودروها است. ارسال‌های هوایی 24 ساعته و ارسال‌های زمینی 2 تا 4 روزه به مقصد خواهند رسید. در سرویس ارسال بسته برون شهری، امکان ثبت سفارش بصورت تماس با نزدیکترین نمایندگی تیپاکس و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، پلتفرم ای تیپاکس و یا از طریق تماس با تیم پشتیبانی شرکت تیپاکس، وجود داشته و تمامی ارسال‌ها بصورت درب به درب انجام می‌شود.

 


لازم به ذکر است که از طریق وب‌سایت تیپاکس می‌توان به اطلاعات نزدیکترین نمایندگی تیپاکس، پلتفرم ای تیپاکس و لینک دانلود اپلیکیشن مای تیپاکس نیز دسترسی داشت. پس از ثبت سفارش سرویس برون شهری، تیپاکس یار خود را به محل حضور فرستنده رسانده و بسته را دریافت می‌کند. بسته مشتری در حضور فرستنده باز شده و شرایط مجاز و غیر مجاز بسته برای جمع‌آوری بررسی می‌شود. بسته‌های مجاز، بسته‌هایی هستند که از نظر قانونی، طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین و مقررات شرکتی، هیچ محدودیتی برای جمع‌آوری و توزیع آنها وجود ندارد. بسته‌های غیر مجاز نیز بسته‌هایی هستند که هم از نظر قانونی (طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران) و هم طبق قوانین و مقررات شرکت تیپاکس، محدودیت و ممنوعیت جمع‌آوری و توزیع دارند که لیست این بسته‌ها در وب‌سایت تیپاکس موجود است.

پس از تایید صحت محتوای بسته جهت ارسال، اطلاعات مشتری (فرستنده) و همچنین اطلاعات بسته، در نرم‌افزار شرکت ثبت شده و رسید دریافت بسته به مشتری تحویل داده می‌شود. در نهایت، پس از انجام مراحل ارسال، بسته در محل حضور گیرنده، به او تحویل داده می‌شود. سرویس برون شهری، برای کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی قابل استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با خیال آسوده، ارسال بسته‌‌های خود را به صورت برون شهری به تیپاکس بسپارند. در سرویس ارسال برون شهری تیپاکس، کد رهگیری برای فرستنده و گیرنده ارسال شده و به این ترتیب، هر کدام از این افراد می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری خود در قسمت رهگیری وب‌سایت تیپاکس، از وضعیت بسته مطلع شوند. با توجه به اهمیت وجود بسته‌بندی مناسب برای بسته‌ها، تیپاکس برای ارسال بسته برون شهری نیز امکان بسته‌بندی را نیز فراهم کرده است. بنابراین مشتری می‌تواند درصورت تمایل، درخواست بسته‌بندی را نیز مطرح کند. هزینه ارسال بسته برون شهری، با در نظر گرفتن وزن حجمی بسته، فاصله مبدا و مقصد، ارزش بسته و خدمات ویژه محاسبه شده و ثابت نیست.

برای جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، تمامی بسته‌ها از 100 هزارتومان تا 30 میلیون تومان بیمه شده و در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده برای خسارت، جبران می‌شود. در صورت بروز خسارت، مشتریان می‌توانند با پشتیبانی تیپاکس به شماره 0218457 تماس گرفته و درخواست پیگیری خود را ثبت کنند.

 1. هزینه‌های ارسالی بسته ها به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟

  پاسخ: شما می‌توانید از طریق وب‌سایت تیپاکس و یا اپلیکیشن مای تیپاکس، نسبت به برآورد هزینه ارسال بسته خود اقدام کنید.

 2. آیا زمانی که بسته در مسیر شهر مقصد قراردارد فرستنده می‌تواند آن را بازگرداند؟

  پاسخ: بله، تا زمانی که گیرنده بار را دریافت نکرده است مالکیت بار برای فرستنده بوده و فرستنده می‌تواند بار را بازگرداند.

 3. میزان هزینه جبران خسارت برای هر بسته چگونه محاسبه می‌شود؟

  پاسخ: در صورت بروز خسارت برای بسته‌های ارسال شده توسط تیپاکس، پس از بررسی خسارت وارد شده و اعلام نظر کارشناسی، برای بسته‌ها و پاکت‌ها از مبلغ پایه 1،000،000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) تا 100،000،000 ریال (معادل ده میلیون تومان) با نرخ 2 در هزار، از 100،000،000 ریال تا 200،000،000 ریال با نرخ 2.5 در هزار و از 200،000،000 تا 300،000،000 با نرخ 3 در هزار مبلغ جبران خسارت محاسبه می‌شود . با توجه به ارزش ثبت شده بسته توسط فرستنده، مبلغ جبران خسارت در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده، جبران شود. لازم به توضیح است بسته‌هایی که در سایز و قالب پاکت هستند، در صورت بروز خسارت، تنها به مبلغ 1،000،000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) جبران خسارت شده و این مبلغ ارتباطی به ارزش ثبت شده بسته ندارد.

 4. مدت زمان ارسال بسته از طریق ارسال زمینی و هوایی چند روز است؟

  پاسخ: شما می توانید برای محاسبه زمان ارسال بسته از طریق صفحه براورد زمان ارسال تیپاکس، نسبت به محاسبه زمان ارسال اقدام کنید