پرداخت در محل
خدمات پرداخت در محل

خدمات پرداخت در محل

این روزها افراد برای دست‌یابی به کالا و یا خدمات مورد نظرشان، مسیرهای مختلفی را پیش روی خود دارند. برای تهیه برخی کالاها و خدمات نیازمند حضور در مراکز خرید هستند، برخی را از طریق تلفن سفارش می‌دهند و کالاهای متنوعی را از طریق اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها تهیه می‌کنند. با ظهور رسانه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های آنلاین ایجاد شده در این رسانه‌ها نیز به جمع درگاه‌های خرید آنلاین اضافه شده و افراد زیادی خریدهای خود را از طریق این کانال‌ها انجام می‌دهند. اعتماد، موضوعی است که به‌ویژه در خریدهای آنلاین دارای اهمیت است. با وجود درگاه‌های مختلف برای پرداخت هزینه در فروشگاه‌های آنلاین، همچنان افرادی هستند که ترجیح می‌دهند هزینه سفارش خود را درب منزل و پس از تحویل گرفتن بار خود پرداخت کنند.
شرکت‌های لجستیک، به‌عنوان بخشی از این زنجیره تامین، می‌توانند نقش موثری در رشد و توسعه فروشگاه‌های آنلاین ایفا کرده و انتظارات مشتریان آنها را برطرف سازند. شرکت تیپاکس اکسپرس پارس، به‌عنوان اولین ارائه دهنده خدمات درب‌به‌درب در کشور، به ارائه خدمات پرداخت در محل می‌پردازد. تیپاکس سعی دارد تا با ارائه این خدمت، علاوه بر کمک به توسعه خدمات فروشگاه‌های اینترنتی، نقش موثری در ایجاد اعتماد میان مشتریان و این فروشگاه‌ها ایفا کند.
تیپاکس با دارا بودن 1000 نمایندگی در تمام نقاط ایران، امکان ارسال بسته به سراسر کشور را فراهم می‌کند. به همین جهت، فروشگاه‌های آنلاین دغدغه‌ای بابت نرسیدن بسته به نقاط مختلف نداشته و به راحتی می‌توانند بسته‌های خود را به تیپاکس بسپارند. وجود بیش از 2700 خودروی حمل‌ونقل و بهره‌گیری از 8000 نفر نیروی متخصص، تاییدکننده‌ی دیگری برای ایجاد این اعتماد است.
در حال حاضر، تمامی نمایندگی‌های تیپاکس ارائه‌دهنده این خدمت بوده و فروشگاه‌های مختلف می‌توانند بر حسب میزان سفارش‌های خود، به‌صورت موردی و یا با عقد قرارداد، نسبت به استفاده از این خدمت اقدام کنند. به این ترتیب خریدار می‌تواند با خیال راحت، درب منزل هزینه سفارش خود را پرداخت کند. از طرف دیگر، فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با آسودگی، محصولات خود را برای مشتریان ارسال کرده و هزینه آن را از طریق تیپاکس دریافت کنند. درواقع تیپاکس متعهد می‌شود تا هزینه بسته‌های ارسالی را درب منزل گیرنده دریافت کرده و آن را به فروشنده تحویل دهد. همچنین فرستنده می‌تواند هزینه ارسال را به‌صورت پسکرایه، نقدی یا نقدی-پسکرایه تعریف کند. در صورت تعریف پسکرایه هزینه، گیرنده علاوه بر پرداخت هزینه بسته خود، هزینه ارسال را نیز درب منزل پرداخت می‌کند.
همچنین تیپاکس با ارائه خدمات بسته‌بندی در نمایندگی‌های خود، می‌تواند بسته‌بندی سفارشات را نیز انجام دهد. با توجه به متفاوت بودن کالاها، تیپاکس با ارائه شیوه‌های مختلف و بسته‌بندی‌های مطمئن، سعی دارد تا ضمن حفظ امنیت بسته‌ها، به بهترین شکل ممکن بسته‌ها را به گیرنده برساند. علاوه بر این، برای حفظ حقوق مشتریان، خدمت جبران خسارت برای بسته‌های ارسالی توسط تیپاکس درنظر گرفته شده تا در صورت بروز خسارت احتمالی، امکان جبران خسارت و جلب رضایت مشتریان وجود داشته باشد.
تیپاکس آماده عقد قرارداد با تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه ارائه خدمات پرداخت در محل بوده و افراد متقاضی می‌توانند از طریق تماس با شماره 41036000 و یا مراجعه به نمایندگی‌های تیپاکس در سراسر کشور، نسبت به استفاده از این سرویس اقدام کنند.

امنیت بیشتر

امنیت بیشتر

خدمات ویژه

خدمات ویژه

تمام نقاط

تمام نقاط


آیا به سرویس جدیدی نیاز دارید؟ درخواست خود را برای بررسی برای ما ارسال کنید.

پیشنهاد سرویس جدید

 • سرویس پرداخت در محل (COD): در این سرویس فرستنده درخواست می‌کند که وجه کالا در هنگام تحویل بسته، از گیرنده دریافت و به حساب فرستنده واریز شود که ارائه این سرویس به حضور و دریافت بسته توسط گیرنده بستگی خواهد داشت.
 • شرایط ارائه سرویس:
  • برای دریافت سرویس COD، در صورتی که تعداد سفارش‌های COD تا 300 بسته در ماه باشد، فرستنده می‌تواند با ارائه مدارک مورد نیاز به نمایندگی تیپاکس و امضای توافقنامه ، QR CODE مخصوص خود را دریافت کند. نام کاربری و رمز عبور برای مشاهده آنلاین اطلاعات مالی و عملیاتی در اختیار فرستنده قرار می‌گیرد و مشتری می‌تواند از طریق سایت تیپاکس، قسمت E-Tipax ، اطلاعات را مشاهده کند. 
  • در صورتی که تعداد سرویس درخواستی بیشتر از 300 سفارش COD در ماه باشد، فرستنده باید با شماره 02141036000 داخلی "واحد فروش" تماس گرفته و با ارائه مدارک لازم، اقدام به امضای قرارداد و دریافت QR CODE کند. در این حالت نیز نام کاربری و رمز عبور جهت مشاهده آنلاین اطلاعات مالی و عملیاتی در اختیار فرستنده قرار می‌گیرد و مشتری می‌تواند از طریق سایت تیپاکس، قسمت E-Tipax، اطلاعات را مشاهده کند.
  • در هنگام ارائه QR CODE، فرستنده باید مبلغ COD را جهت دریافت از گیرنده اعلام کند. توجه کنید سرویس جبران خسارت از این سرویس مجزا بوده و مشتری برای جبران خسارت، باید ارزش کالا را نیز اعلام کند و ارزش جبران خسارت باید برابر و یا بزرگتر از مبلغ COD باشد.
  • با انتخاب سرویس COD ، تحویل بسته به گیرنده همراه با پرداخت مبلغ COD توسط گیرنده به تیپاکس یار خواهد بود.
 • مدارک لازم برای دریافت سرویس COD:
  • مشتریان حقیقی: کد ملی، نام و نام خانوادگی فرستنده، آدرس، کدپستی، شماره شبا، تکمیل فرم و امضای قرارداد در محل نمایندگی
  • مشتریان حقوقی: نام شرکت، شناسه ملی، اسکن کارت ملی دارنگان حق امضا، تلفن،آخرین روزنامه رسمی، آدرس، کدپستی، تلفن، شماره شبا، تکمیل فرم و امضای قرارداد
 • زمان‌بندی و هزینه سرویس COD :
  • پس از گذشت ده روز کاری از زمان دریافت بسته از فرستنده، مبلغ COD به حساب فرستنده واریز خواهد شد.
  • کارمزد ارائه سرویس COD برای ارسال تهران به تهران مبلغ ثابت 2000 تومان برای هر بسته و برای سایر مسیرها، معادل 1 درصد از وجه COD است که در زمان واریز مبلغ COD به حساب فرستنده، از مبلغ واریزی کسر می‌شود.
 • روش‌های اعلام وقفه در ارائه سرویس:
 • در صورت بروز وقفه در پرداخت وجه COD به فرستنده، موضوع از طریق پیامک یا تماس تلفنی به فرستنده اعلام خواهد شد و پس از برطرف شدن مشکل، شرکت تیپاکس نسبت به تعهدات خود اقدام خواهد کرد.
 • محدودیت‌های ارائه سرویس COD:
 • در موارد زیر سرویس COD قابل ارائه نیست:

  • کالاهای مشمول موارد غیرقانونی و ممنوعات که از طرف مراجع قانونی کشور مشخص شده یا کالاهایی که توسط شرکت تیپاکس ارسال آنها ممنوع اعلام شده است . 
  • در صورت بروز حوادث غیر مترقبه طبیعی و قهری که در یکی از شرایط فورس‌ماژور قرار گیرد:
   • حادثه باید غیر قابل اجتناب باشد.
   • حادثه باید غیر قابل پیش‌بینی باشد.
   • حادثه باید خارجی (زلزله، سیل، جنگ، شورش و غیره) باشد.
 • پشتیبانی:
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در ارائه سرویس COD ، مشتریان هر دسته می‌توانند به شکل متفاوتی موضوع را ارائه دهند:

  • مشتریان تا 300 بسته در سرویس COD: تماس با 0218457
  • مشتریان بیشتر از 300 بسته در سرویس COD: تماس با 0218457 / تماس با 02141036000 داخلی واحد فروش و طرح موضوع با کارشناس فروش

 • شرایط و ضوابط جهت تغییر در توافقنامه سطح سرویس و درخواست سرویس جدید:
 • در صورتی‌که مشتری درخواست دریافت یک ویژگی جدید در حوزه این سرویس و یا درخواست تغییر در آن را داشته باشد، باید درخواست خود را از طریق سایت تیپاکس قسمت درخواست سرویس اعلام کند.

 1. یا امکان استفاده موردی از این سرویس وجود دارد؟
 2. پاسخ: بله، الزامی در عقد قرارداد نیست و از طریق هماهنگی با نمایندگی، دفترمرکزی و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، امکان استفاده از این خدمت وجود دارد.
 3. آیا تمامی نمایندگی‌های شهرستان نیز این خدمات را ارائه می‌دهند؟
 4. پاسخ: بله، تمامی نمایندگی‌ها موظف به ارائه این سرویس هستند.
 5. چگونه می‌توانم از شرایط عقد قرارداد مطلع شوم؟
 6. پاسخ: شما می‌توانید از طریق تماس با شماره 41036000، واحد توسعه کسب‌وکار، از شرایط عقد قرارداد مطلع شوید.
 7. تسویه حساب به چه صورت انجام می‌شود؟
 8. پاسخ: برای سفارشات تهران هر 7 روز و شهرستان‌ها هر 15 روز تسویه صورت می‌گیرد.
 9. از طریق اپلیکیشن مای تیپاکس نیز امکان ثبت سفارش به صورت پرداخت در محل وجود دارد؟
 10. پاسخ: بله. در مرحله ثبت سفارش، با وارد کردن کد ملی و شماره شبا امکان استفاده از این سرویس وجود دارد.