لاکر جابار
لاکر جابار چیست؟

یکی از خدمات تیپـاکس بـرای تحـویـل بسته به گیرنده، لاکر هوشمند است. لاکر، صندوقی هوشمند و الکترونیکی است که در مکان‌های مشخص مستقر شده و کارکرد اصلی آن حفاظت، نگهداری و تحویل هر نوع بسته (شامل اسناد و مدارک، وسایل شخصی و ... در محدوده وزنی و ابعادی مشخص) است.

چطور استفاده کنم؟

با انتخاب گزینه تحویل بسته از لاکر، بسته‌های مشتریان به تیپاکس‌یاران تحویل و تا قبل از ساعت 18 به لاکری که گیرنده یا فرستنده انتخاب کرده است سپرده می‏‌شوند. بعد از بارگذاری بسته در لاکر، پیامک حاوی کد تحویل به‌همراه آدرس و بازه زمانی برداشت بسته از لاکر، بـرای مشتـری پیـامک می‌شـود.

گیرنده می‌تواند با استفاده از کد تحویلی که در پیامک برایش ارسال شده است، بسته را در‌ مدت 24 ساعت، حتی روزهای تعطیل، از لاکر هوشمند انتخابی تحویل بگیرد.

توجه داشته باشید که این زمان قابل تمدید نبوده و قبل از زمان برداشت بسته، پیامکی برای یادآوری اتمام مهلت تحویل بسته از لاکر هوشمند به گیرنده ارسال خواهد شد. درصورتی‏‌که بعد از اتمام مهلت زمان 24 ساعته، گیرنده بسته را از لاکر تحویل نگیرد، بسته توسط تیپاکس‌یار از لاکر خارج شده و به مبدا عودت داده خواهد شد.

مزایای لاکر جابار
امنیت و اطمینان بالا

امنیت و اطمینان بالا

سهولت در استفاده

سهولت در استفاده

امکان تحویل بسته در روز و شب

امکان تحویل بسته در روز و شب

مقاومت در برابر شوک، ضربه و شرایط آب‌وهوایی مختلف

مقاومت در برابر شوک، ضربه و شرایط آب‌وهوایی مختلف

امکان تحویل بسته در 7 روز هفته و تعطیلات

امکان تحویل بسته در 7 روز هفته و تعطیلات

دسترسی آسان

دسترسی آسان

روش‌های انتخاب لاکر
آسان و کاربردی

ثبت توسط نماینده مبدا

فرستنده می‌تواند بعد از ثبت سفارش ارسال بسته در نمایندگی مبدا، مقصد بسته را لاکر هوشمند انتخاب کرده و گیرنده بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
پنل مدیریت عملیات مالی

ثبت در مای‌تیپاکس

فرستنده می‌تواند در مرحله ثبت آدرس گیرنده، لاکر هوشمند را به‌عنوان مقصد بسته انتخاب کرده و گیرنده بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
رهگیری آنلاین

تغییر مسیر به لاکر در پیامک

پس از ثبت سفارش ارسال بسته، پیامکی به فرستنده و گیرنده ارسال می‌شود. در این مرحله گیرنده می‌تواند با تغییر مقصد بسته به لاکر هوشمند، بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
سرویس‌های تکمیلی
دسترسی سریع
درباره تیپاکس

تیپاکس، بنیان‌گذار اولین پست خصوصی کشور، با ارائه سرویس‌های متفاوت، بیش از 6 دهه است که کوشیده تا خدمت ارسال و تحویل بسته‌ها را به شکلی آسان به مشتریان ارائه دهد. در راستای یکی از ارزش‌های بنیادین تیپاکس که نوآوری است، سرویس لاکر هوشمند برای تحویل در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

سوالات متداول

برای دریافت خدمات پرداخت در محل، باید با مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی‌های تیپاکس و یا تماس با شماره تلفن 41036000-021 داخلی "واحد فروش یا شبکه نمایندگان" درخواست خود را ثبت کنید. پس از عقد قرارداد و تکمیل مدارک به‌صورت سیستمی و فیزیکی (قرارداد فیزیکی، مربوط به کسب‌وکارهای بزرگ است) مطابق بند 1.3، مشتریان کُد مخصوص خود را که برای ثبت سفارش‌ در سامانه جمع‌آوری و توزیع لازم است، دریافت می‌کنند. 

نکته: ثبت سفارش بسته‌های پرداخت در محل، پس از دریافت کُد مشتری، به 3 روش زیر امکان‌پذیر است:

 1. ثبت سفارش از طریق وب‌سرویس خدمات پستی E-Tipax (توسط مشتری)
 2. ثبت سفارش از طریق جت (توسط تیپاکس‌یار)
 3. ثبت سفارش از طریق اتصال به Api
 • فرستنده باید کُد مشتری خود را برای استفاده از سرویس پرداخت در محل، به تیپاکس‌یار اعلام کند. 
 • هنگام ثبت قرارداد، فرستنده باید مبلغی که قرار است گیرنده آن‌را پرداخت کند، در سیستم ثبت سفارش به‌طور دقیق ثبت کند.
 • سرویس جبران خسارت تیپاکس از این سرویس مجزا بوده و مشتری باید برای استفاده از جبران خسارت احتمالی، ارزش واقعی بسته خود را در سیستم ثبت کند. همچنین، ارزش بسته برای جبران خسارت باید برابر و یا بیشتر از مبلغ COD باشد.
 • با انتخاب سرویس پرداخت در محل، تحویل مرسوله به گیرنده تنها با پرداخت مبلغ COD و هزینه ارسال (درصورت پس‌کرایه)، به تیپاکس‌یار، یا پرداخت از طریق لینک پرداخت (به‌صورت آنلاین) امکان‌پذیرخواهد بود.
 • SLA زمانی تیپاکس برای عملیات جمع‌آوری و توزیع در سرویس پست درون‌شهری 1 روز کاری و در سرویس پست برون‌شهری از 1 تا 5 روز کاری است.
 • در صورت ارسال کالاهای غیرقانونی و ممنوعات ارسال که از طرف مراجع قانونی کشور مشخص شده یا کالاهایی که توسط شرکت تیپاکس ارسال آنها ممنوع اعلام شده است. 
 • در صورت بروز حوادث غیر مترقبه طبیعی و قهری.
 1. مشتریان تا 300 بسته: تماس با 8457-021
 2. مشتریان با بیشتر از 300 بسته: تماس با 8457-021 یا تماس با 41036000-021 داخلی واحد فروش و طرح موضوع با کارشناس فروش

در صورت بروز وقفه در پرداخت وجه به فرستنده، موضوع از طریق پیامک یا تماس تلفنی به فرستنده اعلام خواهد شد و پس از برطرف شدن مشکل، شرکت تیپاکس نسبت به تعهدات خود اقدام خواهد کرد.

 1. 72 ساعت کاری پس از اختتام قرارداد توسط شعبه مقصد، مبلغ به حساب فرستنده واریز خواهد شد. 
 2. 24 ساعت کاری بعد از زمان رسیدن بسته به شعبه مقصد (بدون شرط اختتام)، مبلغ به حساب فرستنده واریز خواهد شد. 

کارمزد ارائه سرویس پرداخت در محل در روش اول، معادل 1 درصد و کارمزد ارائه سرویس در روش دوم، معادل 2 درصد از وجه COD است. مبلغ COD، پس از کسر کارمزدهای ذکر شده، به‌حساب فرستنده مرسوله واریز می‌شود.

تبصره: درصورتی‌که توزیع بسته، بیشتر از 5 روز کاری بعد از تحویل بسته به نمایندگی مقصد طول بکشد، تیپاکس باید مبلغ را به فرستنده پرداخت کند.

نکته: استفاده از روش دوم برای تسویه مبلغ پرداخت در محل، ویژه مشتریان پرتکرار بوده و پس از عقد قرارداد و تایید اعتبار در اعتبارسنجی قابل انجام است.