لاکر جابار
لاکر هوشمند چیست؟

یکی از خدمات تیپـاکس بـرای تحـویـل بسته به گیرنده، لاکر هوشمند است. لاکر، صندوق پستی هوشمند و الکترونیکی است که در مکان‌های مشخص مستقر شده و کارکرد اصلی آن حفاظت، نگهداری و تحویل هر نوع بسته (شامل اسناد و مدارک، وسایل شخصی و ... در محدوده وزنی و ابعادی مشخص) است. 

چطور استفاده کنم؟

در سرویس لاکر هوشمند، فرستنده یا گیرنده می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن مای‌تیپاکس یا از طریق لینک پیامک شده از طرف تیپاکس، یکی از لاکرهای اطراف خود را به‌عنوان مقصد تحویل بسته انتخاب کنند. با انتخاب این سرویس گیرنده می‌تواند با استفاده از کد تحویلی که در پیامک برایش ارسال شده است، بسته را در‌ روز و ساعت انتخابی و در بازه زمانی 24 ساعته، حتی روزهای تعطیل، از لاکر هوشمند انتخابی برداشت کند. توجه داشته باشید که این زمان قابل تمدید نبوده و قبل از زمان برداشت بسته، پیامکی برای یادآوری اتمام مهلت تحویل بسته از لاکر هوشمند به گیرنده ارسال خواهد شد. درصورتی‏‌که بعد از اتمام مهلت زمان 24 ساعته، گیرنده بسته را از لاکر تحویل نگیرد، بسته توسط تیپاکس‌یار از لاکر خارج شده و به مبدا عودت داده خواهد شد.

مزایای لاکر هوشمند
امنیت و اطمینان بالا

امنیت و اطمینان بالا

سهولت در استفاده

سهولت در استفاده

امکان تحویل بسته در روز و شب

امکان تحویل بسته در روز و شب

مقاومت در برابر شوک، ضربه و شرایط آب‌وهوایی مختلف

مقاومت در برابر شوک، ضربه و شرایط آب‌وهوایی مختلف

امکان تحویل بسته در 7 روز هفته و تعطیلات

امکان تحویل بسته در 7 روز هفته و تعطیلات

دسترسی آسان

دسترسی آسان

روش‌های انتخاب لاکر
آسان و کاربردی

ثبت توسط نماینده مبدا

فرستنده می‌تواند بعد از ثبت سفارش ارسال بسته در نمایندگی مبدا، مقصد بسته را لاکر هوشمند انتخاب کرده و گیرنده بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
پنل مدیریت عملیات مالی

ثبت در مای‌تیپاکس

فرستنده می‌تواند در مرحله ثبت آدرس گیرنده، لاکر هوشمند را به‌عنوان مقصد بسته انتخاب کرده و گیرنده بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
رهگیری آنلاین

تغییر مسیر به لاکر در پیامک

پس از ثبت سفارش ارسال بسته، پیامکی به فرستنده و گیرنده ارسال می‌شود. در این مرحله گیرنده می‌تواند با تغییر مقصد بسته به لاکر هوشمند، بسته را در تاریخ انتخابی از لاکر هوشمند تحویل بگیرد.

تیپاکس
سرویس‌های تکمیلی
دسترسی سریع
درباره تیپاکس

تیپاکس، بنیان‌گذار اولین پست خصوصی کشور، با ارائه سرویس‌های متفاوت، بیش از 6 دهه است که کوشیده تا خدمت ارسال و تحویل بسته‌ها را به شکلی آسان به مشتریان ارائه دهد. در راستای یکی از ارزش‌های بنیادین تیپاکس که نوآوری است، سرویس لاکر هوشمند برای تحویل در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

لاکر (جابار)

لاکر هوشمند جابار، صندوقی هوشمند و الکترونیکی است که در مکان‏‌های مشخص مستقر شده و به گیرندگان بسته‌ها اجازه می‌دهد تا برای دریافت بسته خود در زمان و مکان دلخواه برنامه‌ریزی کنند.

به‌دلیل: کاهش هزینه ارسال، امنیت و اطمینان بالا، سهولت در استفاده،-مقاومت در برابر شوک و ضربه در شرایط آب و هوایی مختلف،-امکان تحویل بسته به‌صورت شبانه‌روزی و در همه روزهای سال

تنها کسی‌که از انتخاب لاکر به‌عنوان مقصد مطلع می‌شود، گیرنده کالا بوده و تا زمانی‌که رمز ورود لاکر را که برای گیرنده پیامک شده است وارد نکند، امکان باز شدن لاکر و تحویل بسته ممکن نیست.

مشتریان می‌توانند فقط در چند لحظه، نزدیک‌ترین لاکر را به‌عنوان مقصد تحویل بسته انتخاب و بسته خود را در لاکر منتخب و تاریخ مورد نظر دریافت کنند.

با انتخاب لاکر به‌عنوان مقصد، بخشی از هزینه ارسال که شامل هزینه توزیع می شود، از هزینه ارسال کسر خواهد شد.

استفاده از لاکر بدون نیاز به اپراتور است؛ به‌همین‌دلیل مشتریان می‌توانند به‌صورت 24 ساعته، حتی روزهای تعطیل، بسته خود را از لاکر انتخابی تحویل بگیرند.

گیرنده می‌تواند با استفاده از رمز عبوری که در پیامک برایش ارسال شده است، بسته را از ساعت 18 همان‌روز تا ساعت 18 روز بعد (به‌‌مدت 24 ساعت، حتی روزهای تعطیل) تحویل بگیرد.

شما می‌توانید روی لینکی که در پیامک برای شما ارسال شده کلیک کرده و از طریق دکمه تغییر مقصد به لاکر جابار، مقصد بسته خود را لاکر جابار انتخاب کنید.

درصورتی‏که بعد از اتمام مهلت زمان 24 ساعته، گیرنده بسته را از لاکر تحویل نگیرد، بسته توسط تیپاکس‌یار از لاکر جابار خارج شده و به مبدا عودت داده خواهد شد.

لاکرهای هوشمندجابار به‌طورکلی برای بسته‌ها و پاکت‌های استاندارد کارایی داشته و انواع بسته‌های (کارتن‌های) بزرگ، متوسط و کوچک را درون خود جای می‌دهند.

خیر، با انتخاب لاکر، هزینه توزیع از هزینه ارسال بسته کم می‌شود؛ درنتیجه هزینه ارسال نه تنها افزایش نخواهد داشت، بلکه کاهش نیز پیدا خواهد کرد.

باتوجه‌به اینکه لاکر بدون نیاز به اپراتور است، امکان پرداخت هزینه فقط از طریق لینک پرداخت امن تیپاکس امکان‌پذیر است.