اسلایدر مسئولیت های اجتماعی 

مسئولیت های اجتماعی

Social responsibilities

هر سازمان در مواجهه با جامعه مسئولیتی بر عهده دارد. ماهیت مسئولیت اجتماعی در کمک ‌رساندن و ایفای نقش موثر نسبت به جامعه تعریف می‌شود و بهتر است تا سازمان‌ها، تخصص یا فعالیت خود را در راستای ایفای تعهدات اجتماعی به‌کار گیرند. حوزه لجستیک از بخش‌هایی است که می‌تواند کارکرد زیادی در بحث مسئولیت‌های اجتماعی داشته باشد و پیش از بحران باید بتوان تجهیزات را در این زمینه ساماندهی کرد. تیپاکس، به‌عنوان مجموعه بزرگ 63 ساله‌ای که در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک مشغول خدمت است، طبق استراتژی مشخص و شفافی، در راستای مسئولیت اجتماعی خود گام برمی‌دارد. از اقدامات انجام شده توسط تیپاکس در حوزه مسئولیت اجتماعی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

مسئولیت های اجتماعی تیپاکس در یک نگاه
خرداد 1403 
تیپاکس در راستای مسئولیت اجتماعی خود به طرح نذر کتاب عصر تراکنش پیوست اولین رویداد جایزه عصر تراکنش با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از مدیران ارشد صنعت فناوری‌های مالی کشور برگزار شد و در خلال آن، کمپینی تحت عنوان «نذر کتاب» توسط کارخانه نوآوری رسانه راه‌کار برگزار شد تا فرهنگ‌سازی در اکوسیستم فین‌تک و توسعه سواد مالی در اکوسیستم‌ها و فضاهای کسب‌وکاری خارج از تهران را پیگیری کند.
اسفند 1402 
ارسال رایگان اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده دشتیاری چابهار تیپاکس در روزهای سخت در کنار هموطنان خود خواهد بود.
اسفند 1402 
ارسال رایگان تعدادی تابلو برای فروش در خیریه در زمستان 1402، تیپاکس تعدای تابلو با هدف فروش در امور خیریه را به‌صورت رایگان به نقاط مختلف کشور ارسال کرد.
اسفند 1402 
ارسال رایگان لباس عید برای دانش‌آموزان محروم تیپاکس با همکاری موسسه مردم نهاد پویا همیاران فرهنگ و هنر، تعداد زیادی لباس عید برای دانش‌آموزان محروم تحت پوشش این موسسه در سراسر کشور را به‌صورت رایگان ارسال کرد.
دی 1402 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال رایگان کتاب با همکاری شرکت پادکست دغدغه ایران
ارسال رایگان کتاب با همکاری شرکت پادکست دغدغه ایران در دی ماه 1402، شرکت پادکست دغدغه ایران مسابقه‌ای برگزار کرد و هدیه برندگان این مسابقه کتاب درنظر گرفته شده بود.
دی 1402 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال رایگان کوله‌پشتی برای کودکان نیازمند مناطق محروم ایرانشهر
ارسال رایگان کوله‌پشتی برای کودکان نیازمند مناطق محروم ایرانشهر شادی سهم کودکان است و ما بری ایجاد این شادی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
آذر 1402 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال رایگان تجهیزات پایش قند خون با همکاری انجمن دیابت گابریک
ارسال رایگان تجهیزات پایش قند خون با همکاری انجمن دیابت گابریک دیابت یکی از بیماری‌های شایع بوده که درصد بالایی از افراد را مبتلا کرده است. خوشبختانه اگر این بیماری به‌خوبی کنترل شود و بیماران قند خون خود را به‌صورت منظم پایش کنند، درگیر عوارض این بیماری نخواهند شد و همچون افراد عادی زندگی خواهند کرد.
آذر 1402 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال گالن‌های آب شیرین به زابل و ایرانشهر
ارسال گالن‌های آب شیرین به زابل و ایرانشهر در تابستان و پاییز 1402، تعدادی گالن آب شیرین به شهرهای زابل و ایرانشهر ارسال شد.
آذر 1402 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال پروژکتور و پنل خورشیدی به مریوان و بهبهان
ارسال پروژکتور و پنل خورشیدی به مریوان و بهبهان در آبان ماه 1402 و در راستای الگوسازی کاهش مصرف انرژی و ردپای کربن و همچنین کاهش اثرات نامطلوب آن بر نابودی تالاب‌های شادگان خوزستان و زریوار کردستان، انجمن مردم نهاد دامون تعدادی پروژکتور و پنل خورشیدی برای ارسال به روستاهای دره‌تقی مریوان و کره سیاه تلخ بهبهان خریداری و توسط تیپاکس به این مناطق ارسال کرد.
بهمن 1401 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال رایگان اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی
ارسال رایگان اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی تیپاکس هیچ‌گاه نسبت به سختی و مصیبت هموطنان خود بی تفاوت نبوده‌است.
اردیبهشت 1401 
مسئولیت های اجتماعی-روز ملی اهدای عضو
روز ملی اهدای عضو هرساله 31 اردیبهشت ماه، روز ملی اهدای عضو با نام جشن نفس نام‌گذاری شده است.
بهمن 1400 
مسئولیت های اجتماعی-استخدام کارشناسان توان یاب در واحد امور مشتریان
استخدام کارشناسان توان یاب در واحد امور مشتریان سرمایه‌های انسانی تیپاکس همواره در راستای پیشرفت و ارتقا خدمت‌رسانی به مشتریان تیپاکس کوشا بوده‌اند.
آذر 1400 
مسئولیت های اجتماعی-ارسال بسته‌های کتاب به سازمان‌های زندان‌های شیراز
ارسال بسته‌های کتاب به سازمان‌های زندان‌های شیراز تیپاکس افتخار دارد تا بار دیگر، در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود و حمایت از فرهنگ کتابخوانی و همچنین طرح بهبود کتابخوانه زندان‌ها، بسته‌های کتاب به سازمان‌های زندان‌ها ارسال کند.
مهر 1400 
مسئولیت های اجتماعی-مشارکت تیپاکس در پویش همه با هم، برای آگاهی از سرطان پستان
مشارکت تیپاکس در پویش همه با هم، برای آگاهی از سرطان پستان تیپاکس افتخار دارد تا بار دیگر، در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود و همزمان با ماه جهانی اطلاع رسانی سرطان پستان، همراه خیریه بهنام دهشپور، در پویش ملی همه با هم، مشارکت داشته باشد. پویش آگاهی از سرطان پستان با شعار چند دقیقه برای یک عمر، از 9 مهر تا 9 آبان سال 1400، توسط موسسه خیریه بهنام دهشپور با همراهی تیپاکس و جمعی از سازمان‌های دولتی، غیردولتی، عمومی، خصوصی و متخصصین داوطلب با هدف آگاه‌سازی جامعه در مورد خطر ابتلا به سرطان پستان و تشویق مخاطبان به تشخیص زودهنگام، اجرا می‌شود.
شهریور 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری تیپاکس با هلال احمر در ارسال بسته‌های حمایتی به معلولین
همکاری تیپاکس با هلال احمر در ارسال بسته‌های حمایتی به معلولین این روزها بر خلاف تصورمان در روزهای اول کرونا، مبنی بر ریشه کن شدن این بیماری در زمان کوتاه، هنوز هم شاهد درگیری هموطنانمون با این ویروس منحوس هستیم.
شهریور 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری تیپاکس و توانیتو
همکاری تیپاکس و توانیتو هر سازمان مردمی در مواجهه با جامعه و در راستای انجام مسئولیت اجتماعی در کمک‌رسانی و ایفای نقش موثر، نسبت به جامعه، مسئولیتی بر عهده دارد. چقدر زیبا خواهد بود که سازمان‌ها، متناسب با تخصص یا فعالیت خود راستای ایفای تعهدات اجتماعی، گام‌های موثر بردارند.
تیر 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با سازمان بهزیستی در ارسال شیرخشک به هرمزگان
همکاری با سازمان بهزیستی در ارسال شیرخشک به هرمزگان تیپاکس بار دیگر افتخار داشت تا با سازمان بهزیستی همکاری کند.
تیر 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی با سیستان و بلوچستان در ارسال کمک‌های مردمی
همراهی با سیستان و بلوچستان در ارسال کمک‌های مردمی روز گذشته افتخار داشتیم همراه خیرین عزیز کشورمان، 45 کارتن شامل اقلام ضروری زندگی و ماسک را برای هموطان خود در سیستان و بلوچستان ارسال کنیم.
اردیبهشت 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی تیپاکس با انجمن نذر طبیعت
همراهی تیپاکس با انجمن نذر طبیعت همه ما در قبال طبیعت و محیط زیست مسئول هستیم. متاسفانه این سال‌ها، حجم آلودگی هوا و ساخت و ساز آنقدر زیاد شده که پرنده‌ها و حیوانات از فضاهای شهری دور شده‌اند. ما با ارائه خدمات درب به درب سعی داریم با کم کردن رفت و آمدهای شهری و بین‌شهری شما، در کاهش آلودگی هوا و بازگشتن پرنده‌ها به شهر خود سهیم باشیم و در این راه، با انجمن نذر طبیعت همراه شدیم. کارتن‌های فروشگاه این انجمن به نحوی طراحی شده‌اند که با آنها می‌توانید برای پرنده‌ها لانه درست کنید. به این ترتیب، همه با هم، همراه طبیعت می‌شویم و از پرنده‌ها حمایت می‌کنیم.
اردیبهشت 1400 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر در کمک به زلزله زدگان سی‌سخت
همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر در کمک به زلزله زدگان سی‌سخت امروز افتخار داشتیم تا بار دیگر، همراه سازمان داوطلبان هلال احمر، کمک‌رسان مردم آسیب دیده زلزله سی‌سخت باشیم. ارسال این کمک‌ها از شهر اصفهان به سمت سی‌سخت آغاز شده و انشاا... در چند روز آتی، به دست آنها خواهد رسید. مسئولیت خود می‌دانیم تا در شرایط دشوار، به سهم خود، خدمت‌رسان جامعه باشیم.
اسفند 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور در ارسال ماسک به سراسر کشور
همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور در ارسال ماسک به سراسر کشور بیش از یک سال است که دنیا درگیر ویروس ناخوانده کرونا است و متاسفانه هنوز هم شیوع آن متوقف نشده است. به خاطر اوج‌گیری مجدد کرونا و نیاز افراد بی‌بضاعت و کم‌برخوردار به ماسک، اداره کل سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت، به دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور، اقدام به ارسال ماسک به سراسر کشور کرده است. مسئولیت جابجایی این ماسک‌ها، با افتخار، به تیپاکس سپرده شده است که به این ترتیب، این ماسک‌ها را به 64 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور می‌رسانیم.
اسفند 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری تیپاکس با سازمان هلال احمر برای ارسال کمک‌های مردمی به سیسخت
همکاری تیپاکس با سازمان هلال احمر برای ارسال کمک‌های مردمی به سیسخت عشق و همدلی مثال زدنی مردم ما در حمایت از هموطنانمان در روزهای سخت، موضوعی است که بارها در تاریخ دیده شده. ما نیز مسئولیت خود می‌دانیم که در روزهای سخت، همراه هموطنانمان باشیم و به سهم خود، در بهبود اوضاع نقشی هر چند کوچک، ایفا کنیم. از هنگام وقوع زلزله در استان کهکیلویه و بویراحمد، وظیفه خود دانستیم تا با ارسال رایگان کمک‌های مردمی، مایحتاج مردم زلزله زده را به دستشان برسانیم. امروز افتخار داشتیم با همکاری سازمان هلال احمر، حامل کمک‌های مردمی استان‌های کرمان و کرمانشاه، به شهرستان سی سخت باشیم.
اسفند 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی تیپاکس با صندوق اعتباری هنر
همراهی تیپاکس با صندوق اعتباری هنر تیپاکس خود را حامی هنر می‌داند و تا امروز سعی داشته تا با جابجایی مطمئن آثار هنرمندان، حافظ سرمایه آنها باشد. این بار افتخار داریم که به عنوان همراه تجاری صندوق اعتباری هنر، مسئولیت ارسال کارت‌های هدیه اعتباری برای بیش از 60 هزار هنرمند در سراسر کشور را به عهده بگیریم.
بهمن 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی تیپاکس با میکروزد، دست در دست هم برای سلامتی
همراهی تیپاکس با میکروزد، دست در دست هم برای سلامتی این بار تیپاکس با همراهی میکروزد، به عنوان گامی جدید در راستای حمایت از مشتری و فرهنگ سازی مقابله با کرونا، اقدام به تهیه 4000 ساشه مواد ضدعفونی کننده میکروزد می‌کند تا به صورت رایگان، روی بسته های تهران توزیع شوند. مواد ضدعفونی کننده، همراه بسته ها می‌شوند تا مشتری فراموش نکند بلافاصله پس از دریافت، دستان خود را ضدعفونی کند. درواقع تیپاکس سعی دارد با این کار، ضمن حفظ سلامت مشتری پس از دریافت بسته، اهمیت ضدعفونی را به مشتری یادآوری کند.
بهمن 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی تیپاکس با کمپین آرتوان
همراهی تیپاکس با کمپین آرتوان ما در تیپاکس، در کنار وظیفه اصلی خود، مسئولیت اجتماعی را جزئی جدایی ناپذیر از کسب و کارمان می‌دانیم. در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود، این بار افتخار داشتیم همراه انجمن آرتوان باشیم و با بهره‌گیری از توان خود، ویلچرهای این انجمن را برای نیازمندان معلول در نقاط مختلف کشور ارسال کنیم. آرتوان، کمپینی مردمی جهت ارتقای فرهنگ بازیافت به شکل موثر و همچنین کمک به نیازمندان است که از محل درآمد حاصل از فروش و جمع درب بطری‌ها، برای افراد نیازمند، ویلچر خریداری می‌کنند.
دی 1399 
مسئولیت های اجتماعی-تیپاکس حامی جشنواره فرفره شد
تیپاکس حامی جشنواره فرفره شد تیپاکس، با بیش از نیم‌قرن تجربه، در راستای اهداف و مسئولیت‌های اجتماعی و دغدغه خود در امر فرهنگ‌سازی و رشد کودکان، به عنوان اولین حامی «جشنواره فرهنگی هنری فرفره» بـا محوریـت موضوعــی «کــودکان و دوران کرونایــی»، اقدام به حمایت مادی و معنوی از این رویداد کرد. نگرش تیپاکس در برخورد با موضوع مسئولیت‌اجتماعی دیدگاهی آینده‌نگر است و به همین منظور، حمایت از رویداد فرهنگی‌هنری «فرفره» با موضوعیت محوری«کودکان و دوران کرونایی» در راستای رسیدن به این مهم قرار گرفته است.
شهریور 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی تیپاکس با خیریه کهریزک
همراهی تیپاکس با خیریه کهریزک ما در تیپاکس، کمک و ایفای نقش موثر نسبت به جامعه را جزئی از مسئولیت خود می‌دانیم و باور داریم که این کار به فعالیتمان معنا می‌دهد. این بار در همراهی با موسسه خیریه کهریزک افتخار داشتیم کمک‌های غیرنقدی خود را در اختیار این موسسه قرار دهیم تا سهمی هر چند کوچک در قبال افراد حاضر در این موسسه و خوشحال کردن آن‌ها داشته باشیم. حواسمان به این شادی‌های کوچک باشد...
مرداد 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری تیپاکس با انجمن دیابت گابریک در ارسال کیت‌های تشخیص بیماران دیابتی در تیر 99
همکاری تیپاکس با انجمن دیابت گابریک در ارسال کیت‌های تشخیص بیماران دیابتی در تیر 99 در تیر ماه سال 99، تیپاکس مسئولیت ارسال بیش از 200 کیت تشخیص بیماران دیابتی شامل سوزن و کاغذ تست قند را به سراسر کشور به‌عهده گرفت. این بسته‌ها به‌صورت رایگان، به مناطق محروم کشور ارسال شد.
خرداد 1399 
مسئولیت های اجتماعی-عقد تفاهم‌نامه همکاری میان تیپاکس و سازمان داوطلبان هلال احمر
عقد تفاهم‌نامه همکاری میان تیپاکس و سازمان داوطلبان هلال احمر
اردیبهشت 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر و افق کوروش
همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر و افق کوروش در اردیبهشت سال 99، با همکاری سازمان داوطلبان هلال احمر و افق کوروش، 6.5 تن مواد غذایی برای هموطنانمان در هرمزگان، توسط تیپاکس ارسال شد.
اردیبهشت 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با سازمان برنامه جهانی غذا (WFP) در ارسال مواد بهداشتی به مناطق محروم
همکاری با سازمان برنامه جهانی غذا (WFP) در ارسال مواد بهداشتی به مناطق محروم در اردیبهشت سال 99، تیپاکس مسئولیت ارسال 31000 ماده بهداشتی و ضدعفونی کننده به سراسر کشور را بر عهده گرفت. این مواد در قالب 4000 بسته، به صورت رایگان، به مناطق محروم ارسال شد.
اردیبهشت 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی با خیریه هلال مهربانی
همراهی با خیریه هلال مهربانی اردیبهشت 99، افتخار داشتیم تا در ارسال کمک‌های بهداشتی و موادضدعفونی کننده خیریه هلال مهربانی به بجنورد، همراه آنها باشیم و سهم کوچکی در آن ایفا کنیم.
فروردین 1399 
مسئولیت های اجتماعی-همراهی با بنیاد یاران عشق
همراهی با بنیاد یاران عشق از فروردین تا اردیبهشت 99، افتخار داشتیم در کنار بنیاد یاران عشق، در لحظه‌هایی ناب و عاشقانه شریک باشیم. ارسال بیش از 12000 تجهیز بهداشتی به بیمارستان‌هایی در ۱۴ شهر ایران، حاصل همکاری تیپاکس و این بنیاد بود.
بهمن 1398 
مسئولیت های اجتماعی-همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر در سیل سیستان و بلوچستان
همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر در سیل سیستان و بلوچستان تیپاکس، همراه با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و تشکل‌های مردم نهاد در مسیر کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل جنوب شرق کشور، اعلام آمادگی کرد. تیپاکس در تمام مدت کمک‌رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان، به صورت رایگان و از طریق نمایندگی‌های مراکز استان‌های خود، نسبت به ارسال کمک‌های مردمی اقدام و آنها را به دست مردمان آسیب دیده کشورمان رساند.
آبان 1398 
مسئولیت های اجتماعی-تقدیر سازمان ملل ایران، بخش برنامه جهانی غذا (WFP) از تیپاکس
تقدیر سازمان ملل ایران، بخش برنامه جهانی غذا (WFP) از تیپاکس آبان سال 98، در مراسم سالگرد سی‌ودومین سال شروع به کار سازمان ملل در ایران، بخش برنامه جهانی غذا (WFP)، تیپاکس به‌عنوان همراه همیشگی UN در فعالیت‌های خیرخواهانه و ایفای نقش موثر در ارسال مرسوله‌های این سازمان به 21 نقطه از کشور، تقدیر به عمل آمد. دکتر مهرداد فاخر پس از دریافت لوح تقدیر، ارسال بسته‌های سازمان ملل متحد را در ایران و سراسر جهان توسط مجموعه تیپاکس، متعهد شد.