اکسپرس زمینی
 ارسال زمینی

ارسال زمینی

ارسال زمینی، سرویس انتقال سریع بسته‌ها از طریق مسیرهای زمینی و خودروها است که در کنار ارائه خدمات درب‌به‌درب، برای فرستنده و گیرنده صرفه‌جویی در زمان و هزینه را به همراه دارد. فرستنده می‌تواند از طریق تماس با نزدیکترین نمایندگی تیپاکس و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، سفارش خود را ثبت کند. لازم به ذکر است که از طریق وب‌سایت تیپاکس می‌توان به اطلاعات نزدیکترین نمایندگی دسترسی داشت. پس از ثبت سفارش، تیپاکس یار خود را به محل حضور فرستنده رسانده و بسته را از او دریافت می‌کند. 
بسته مشتری در حضور او باز شده و شرایط مجاز و غیر مجاز بسته برای جمع‌آوری بررسی می‌شود. بسته های مجاز، آنهایی هستند که از نظر قانونی، طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین و مقررات شرکتی، هیچ محدودیتی برای جمع‌آوری و توزیع آنها وجود ندارد. محمولات غیر مجاز نیز بسته هایی هستند که هم از نظر قانونی(طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران) و هم طبق قوانین و مقررات تیپاکس، محدودیت و ممنوعیت جمع‌آوری و توزیع دارند که لیست این بسته ها در وب‌سایت تیپاکس موجوداست.
پس از تایید صحت محتوای بسته جهت ارسال، اطلاعات مشتری(فرستنده) و همچنین اطلاعات بسته، در نرم‌افزار جت ثبت شده و رسید دریافت بسته به مشتری تحویل داده می‌شود. در نهایت، پس از انجام مراحل ارسال، بسته در محل حضور گیرنده، به او تحویل داده می‌شود. این سرویس برای کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی قابل استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با خیال آسوده، ارسال بسته‌های خود را به تیپاکس بسپارند.
در این سرویس، بسته‌ها توسط کامیونت و یا وانت‌های تیپاکس جابه‌جا شده و به مقصد می‌رسند. زمان ارسال از یک تا پنج روز کاری متغیر است که ارسال‌ بسته های درون شهری کمترین زمان و ارسال های شهرستان به شهرستان، بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند. از زمان ثبت سفارش تا رسیدن آن به دست گیرنده، امکان رهگیری بسته از طریق وب‌سایت تیپاکس فراهم است. به این ترتیب که پس از ثبت سفارش، کد رهگیری برای فرستنده و گیرنده ارسال شده و به این ترتیب، هر کدام از این افراد می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری خود در قسمت رهگیری وب‌سایت تیپاکس، از وضعیت بسته مطلع شوند.

با توجه به اهمیت وجود بسته‌بندی مناسب برای مرسوله‌ها، تیپاکس امکان بسته‌بندی را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است. بنابراین مشتری می‌تواند درصورت تمایل، درخواست بسته‌بندی را نیز مطرح کند. هزینه ارسال بسته‌ها در این روش، با در نظر گرفتن وزن حجمی بسته، فاصله مبدا و مقصد، ارزش بسته و خدمات ارزش افزوده محاسبه شده و ثابت نیست. برای جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، تمامی بسته‌ها از 100 هزارتومان تا 30 میلیون تومان جبران خسارت شده و در صورت بروز خسارت برای بسته های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده برای خسارت، جبران می‌شود. در صورت بروز خسارت، مشتریان می‌توانند با تلفن تیپاکس تماس گرفته و درخواست پیگیری خود را ثبت کنند.

   
بسته بندی

بسته بندی

دارد
پیگیری آنلاین

پیگیری آنلاین

فعال
وسیله ارسال

وسیله ارسال

کامیونت
نوع ارسال

نوع ارسال

درب به درب
زمان ارسال

زمان ارسال

1 تا 3 روز کاری

آیا به سرویس جدیدی نیاز دارید؟ درخواست خود را برای بررسی برای ما ارسال کنید.

پیشنهاد سرویس جدید

 • تحویل درب به درب مرسولات بین 1 تا 3 روز کاری، بر اساس مسافت تا مقصد انجام می‌شود.
 • روزهای ارایه خدمات: از شنبه تا پنج شنبه. روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، ارایه خدمات نداریم.
 • استثناها: ممنوعات پستی و کالای قاچاق و مواد قابل اشتعال و انفجار تحت پوشش نیستند.
 • ارایه خدمات پرداخت در محل(COD): امکان دریافت وجه کالای فروش رفته از مشتریان و واریز به حساب مراکز تجاری و فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد.
 • امکان ارایه خدمات بسته بندی در محل نمایندگی‌های تیپاکس وجود دارد.
 • پس از تحویل بسته به نمایندگی تیپاکس، پیامک دریافت و تحویل آن ارسال می‌شود.

 1. زمان تقریبی دریافت بسته در حالت اکسپرس زمینی چقدر است؟
 2. پاسخ:
  • تهران به تهران: برای سفارش‌های Same Day در همان روز و برای Next Day یک روز کاری
  • تهران به شهرستان (راه نزدیک): یک تا دو روز کاری 
  • تهران به شهرستان (راه دور): دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به تهران: دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه دور به تهران): سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به شهرستان (راه دور): سه روز کاری
 3. آیا زمانی که بسته در مسیر قراردارد فرستنده می‌تواند آن را بازگرداند؟
 4. پاسخ: بله، تا زمانی که گیرنده بار را دریافت نکرده است مالکیت بار برای فرستنده بوده و فرستنده می‌تواند بار را بازگرداند.  
 5. میزان جبران خسارت برای هر بسته چگونه محاسبه می‌شود؟
 6. پاسخ: در این خدمت، برای بسته‌ها و پاکت‌ها از مبلغ پایه 1،000،000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) تا 100،000،000 ریال (معادل ده میلیون تومان) با نرخ 2 در هزار، از 100،000،000 ریال تا 200،000،000 ریال با نرخ 2.5 در هزار و از 200،000،000 تا 300،000،000 با نرخ 3 در هزار مبلغ جبران خسارت محاسبه می‌شود. همچنین برای مشتریان قراردادی، برای بسته‌های با ارزش 300،000،000 تا 500،000،000 ریال، با نرخ 4 در هزار مبلغ جبران خسارت محاسبه می‌شود. با توجه به ارزش ثبت شده بسته توسط فرستنده، مبلغ جبران خسارت در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده، جبران شود. لازم به توضیح است بسته‌هایی که در سایز و قالب پاکت هستند، در صورت بروز خسارت، تنها به مبلغ 1،000،000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) جبران خسارت شده و این مبلغ ارتباطی به ارزش ثبت شده بسته ندارد.
 7. آیا برای ارسال بسته، داشتن کد پستی گیرنده ضروری است؟
 8. پاسخ: درصورت کامل بودن آدرس گیرنده، کد پستی ضروری نیست.  
 9. آیا استفاده از سرویس درب‌به‌درب هزینه اضافه به‌همراه دارد؟
 10. پاسخ: تمامی سرویس‌های تیپاکس درب‌به‌درب بوده و هزینه اضافه‌ای برای مشتری به‌همراه ندارد.