اکسپرس زمینی
 اکسپرس زمینی

اکسپرس زمینی

اکسپرس زمینی، سرویس انتقال سریع بسته‌ها از طریق مسیرهای زمینی و خودروها است که در کنار ارائه خدمات درب‌به‌درب، برای فرستنده و گیرنده صرفه‌جویی در زمان و هزینه را به همراه دارد.فرستنده می‌تواند از طریق تماس با نزدیکترین نمایندگی تیپاکس و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، سفارش خود را ثبت کند. لازم به ذکر است که از طریق وب‌سایت تیپاکس می‌توان به اطلاعات نزدیکترین نمایندگی دسترسی داشت. پس از ثبت سفارش، تیپاکس یار خود را به محل حضور فرستنده رسانده و بسته را از او دریافت می‌کند. 
بسته مشتری در حضور وی باز شده و شرایط مجاز و غیر مجاز محموله برای جمع‌آوری مورد بررسی قرار می‌گیرد. محموله‌های مجاز، محمولاتی هستند که از نظر قانونی، طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین و مقررات شرکتی، هیچ محدودیتی برای جمع‌آوری و توزیع آنها وجود ندارد. محمولات غیر مجاز نیز محمولاتی هستند که هم از نظر قانونی (طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران) و هم طبق قوانین و مقررات تیپاکس، محدودیت و ممنوعیت جمع‌آوری و توزیع دارند که لیست این محمولات در وب‌سایت تیپاکس موجود است.
پس از تایید صحت محتوای بسته جهت ارسال، اطلاعات مشتری (فرستنده) و همچنین اطلاعات بسته، در نرم افزار جت ثبت شده و رسید دریافت بسته به مشتری تحویل داده می‌شود. در نهایت، پس از انجام مراحل ارسال، بسته در محل حضور گیرنده، به وی تحویل داده می‌شود. این سرویس برای کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی قابل استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با خیال آسوده، ارسال بسته‌های خود را به تیپاکس بسپارند.
در این سرویس، بسته‌ها توسط کامیونت و یا وانت‌های تیپاکس جابه‌جا شده و به مقصد می‌رسند. محموله‌های ارسالی از طریق اکسپرس زمینی، به سه دسته محمولات عادی، محمولات عبوری و یا محمولات ارسال مستقیم، تقسیم می‌شوند. محموله‌های عادی، محمولاتی هستند که از تهران به شهرستان‌ها و بالعکس، یعنی از شهرستان‌ها به مقصد تهران ارسال می‌گردند. محمولات عبوری، محمولاتی هستند که از یک شهر به شهر دیگر، در طول مسیر به‌صورت الزامی از تهران عبور و به مقصد نهایی ارسال می‌شوند. محموله‌های ارسال مستقیم نیز محمولاتی هستند که از یکی از شهرهای واقع در طول مسیر اصلی یک کامیون، به شهر دیگری واقع در همان مسیر ارسال می‌شوند.
در سرویس اکسپرس زمینی، زمان ارسال بین 24 تا 72 ساعت متغیر است که ارسال‌های شهرستان به شهرستان، بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند. از زمان ثبت سفارش تا رسیدن آن به دست گیرنده، امکان رهگیری بسته از طریق وب‌سایت تیپاکس فراهم است. به این ترتیب که پس از ثبت سفارش، کد رهگیری برای فرستنده و گیرنده ارسال شده و به این ترتیب، هر کدام از این افراد می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری خود در قسمت رهگیری وب‌سایت تیپاکس، از وضعیت بسته مطلع شوند.
با توجه به اهمیت وجود بسته‌بندی مناسب برای مرسوله‌ها، تیپاکس امکان بسته‌بندی را نیز برای مشتریان خود فراهم ساخته است. بنابراین مشتری می‌تواند درصورت تمایل، درخواست بسته‌بندی را نیز مطرح کند. هزینه ارسال بسته‌ها در این روش، با در نظر گرفتن وزن بسته، فاصله مبدا و مقصد، ارزش محموله و خدمات ارزش افزوده محاسبه شده و ثابت نیست. به جهت جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، تمامی بسته‌ها تا سقف 100 میلیون ریال بیمه شده و در صورت بروز خسارت برای محمولات مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده برای خسارت، جبران می‌گردد. در صورت بروز خسارت، مشتریان میتوانند با تلفن تیپاکس تماس گرفته ودرخواست پیگیری خود را ثبت کنند.

   
بسته بندی

بسته بندی

دارد
پیگیری آنلاین

پیگیری آنلاین

فعال
وسیله ارسال

وسیله ارسال

کامیونت
نوع ارسال

نوع ارسال

درب به درب
زمان ارسال

زمان ارسال

24 تا 72 ساعت

 • تحویل درب به درب مرسولات بین 1 تا 3 روز کاری ،بر اساس مسافت تا مقصد انجام می گردد.
 • زمان جمع اوری(pickup time): تا ساعت اداری همان روز پس از ثبت درخواشت مشتریان . معمولا درخواست هایی که پس از ساعت 18 اعلام می گردد،روز بعد ارسال می شوند.
 • روزهای ارایه خدمات: از شنبه تا پنج شنبه . روزهای جمعه و تعطیلات رسمی ،خدمات ارایه نمی گردد.
 • استثناها: ممنوعات پستی و کالای قاچاق و اقلام قابل اشتعال وانفجار تحت پوشش نمی باشند.
 • ارایه خدمات پرداخت در محل(COD ) : امکان دریافت وجه کالای فروش رفته از مشتریان و واریز به حساب مراکز تجاری و فروشگاههای اینترنتی وجود دارد.
 • امکان ارایه خدمات بسته بندی در محل نمایندگی های تیپاکس وجود دارد.
 • پس از تحویل بسته به نمایندگی تیپاکس، پیامک دریافت و تحویل مرسولات ارسال می گردد.

 1. زمان تقریبی دریافت مرسوله در حالت اکسپرس زمینی چقدر است؟
 2. پاسخ:
  • تهران به تهران : یک روز کاری
  • تهران به شهرستان (راه نزدیک) : یک تا دو روز کاری
  • تهران به شهرستان (راه دور) : دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به تهران: دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه دور به تهران) : سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به شهرستان (راه دور) :سه روز کاری
 3. آیا زمانی که مرسوله در مسیر قراردارد فرستنده می‌تواند بار را عودت دهد؟
 4. پاسخ: بله، تا زمانی که گیرنده بار را دریافت نکرده است مالکیت بار برای فرستنده بوده و فرستنده می‌تواند بار را عودت دهد.
 5. میزان هزینه بیمه برای هر مرسوله چگونه محاسبه می‌گردد؟
 6. پاسخ: 2 هزارم ارزش کلی بار به‌عنوان هزینه بیمه لحاظ می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر ارزش واقعی مرسوله 500 هزارتومان باشد برای بیمه مبلغ 1000 تومان لحاظ می‌گردد.
 7. آیا برای ارسال بسته، داشتن کد پستی گیرنده الزامی است؟
 8. پاسخ: درصورت کامل بودن آدرس گیرنده، الزامی برای کد پستی وجود ندارد.
 9. آیا استفاده از سرویس درب‌به‌درب هزینه اضافه به‌همراه دارد؟
 10. پاسخ: تمامی سرویس‌های تیپاکس درب‌به‌درب بوده و هزینه اضافه‌ای برای مشتری به‌همراه ندارد.