عقد تفاهم‌نامه همکاری میان تیپاکس و سازمان داوطلبان هلال احمر

عقد تفاهم‌نامه همکاری میان تیپاکس و سازمان داوطلبان هلال احمر

نویسنده :

تیپاکس این روزها در آستانه ورود به ۶۰ سالگی است؛ شصت سال همراهی در مسیر خدمت نوآورانه و در تمام این مدت، مسئولیت اجتماعی را جزئی جدایی‌ناپذیر از کسب‌وکار خود دانسته و می داند و برای آن استراتژی روشن و شفافی دارد.
ماهیت مسئولیت اجتماعی در کمک‌رسانی و ایفای نقش موثر نسبت به جامعه، به ویژه در شرایط بحران است که تیپاکس همواره سعی داشته تا با بهره‌گیری از ظرفیت خود در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک، گام موثری در این زمینه بردارد.
یکی از اقدامات تیپاکس، همکاری با سازمان داوطلبان هلال احمر بود که در سال گذشته، قوت بیشتری گرفت. همکاری با این سازمان در انتقال کمک‌های مردمی به مناطق مختلف کشور در سیل نوروز ۹۸ و مناطق جنوب شرق کشور از مواردی بود که تیپاکس خود را ملزم به کمک‌رسانی و انجام مسئولیت اجتماعی نسبت به جامعه می‌دانست.
تیپاکس در دوران کرونا نیز از پای ننشست و با وجود محدودیت‌های ایجاد شده، در ارسال مستمر مواد غذایی، تجهیزات بیمارستانی و همچنین ماسک و دستکش به نقاط محروم سراسر کشور، همراه سازمان داوطلبان هلال احمر بود.  
پس از همکاری ها بالاخره در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و شرکت "تیپاکس" در دیداری دوجانبه در این سازمان امضا شد. بر مبنای این تفاهم نامه، امروز تیپاکس افتخار دارد با تسهیل انتقال و تحویل اقلام اهدایی مربوط به مشارکت‌های مردمی در سوانح و بلایا، از مسیرهای هوایی و زمینی، در انتقال کمک‌های بشردوستانه به اقصی نقاط کشور نقشی موثر و سازمان یافته تر نسبت به قبل ایفا کند. 
اجرای پروژه‌های مشترک در شرایط عادی در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاین امداد و کمک‌های اولیه برای کارکنان تیپاکس، از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است که  به امضای محمد نصیری، رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و  مهرداد فاخر، مدیرعامل شرکت " تیپاکس" رسید.


رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، ضمن تقدیر از همکاری‌های تیپاکس با جمعیت هلال احمر برای انتقال محموله‌های امدادی و بهداشتی به آسیب‌دیدگان سیل و بیماری همه‌گیر کرونا گفت: "این همکاری در زمینه لجستیک حوزه بحران، به الگوی موفقی تبدیل شده است و باید اذعان داشت سرعت عمل در بحران، ارزش افزوده ای است که شرکت "تیپاکس" برای جمعیت هلال احمر به ارمغان آورده است".
نصیری همچنین ابراز امیدواری کرد تا با امضای این تفاهم نامه، در آینده نزدیک شاهد برنامه‌هایی برای توسعه مناطق کشور خواهیم بود.
مهرداد فاخر، مدیرعامل شرکت " تیپاکس" نیز با بیان این مطلب که مسئولیت اجتماعی همواره یکی از دغدغه‌های این مجموعه است، گفت:" امیداریم علاوه بر تداوم همکاری با جمعیت هلال احمر، زمینه‌های تعامل و اجرای برنامه‌های مشترک نیز بیش از پیش فراهم آید".
گفتنی است در این دیدار، به استفاده و بهره‌برداری از امکانات و زیرساخت‌ها با هدف تسهیل ارسال اقلام اهدایی به آسیب دیدگان از حوادث تاکید و توافق شد که تلاش‌های هدفمند در راه ایجاد شبکه ارتباط پستی و کوریری در سطوح کشوری و بین المللی ادامه یابد.

    نظر شما
    لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
    نظرات کاربران

    دیگر مسئولیت های اجتماعی تیپاکس