برندها مانند موجودات زنده‌ای هستند که به تغییرات واکنش نشان می‌دهند

برندها مانند موجودات زنده‌ای هستند که به تغییرات واکنش نشان می‌دهند

نویسنده :

هومن خطیبی، مدیر برند و ارتباطات جامع بازاریابی تیپاکس، در آستانه 60 سالگی این شرکت، درمورد ماندگاری و اهمیت تغییر برندها گفت: با تغییرات باید تغییر کرد و ایستایی جایز نیست؛ برندها مانند موجودات زنده‌ای هستند که به تغییرات واکنش نشان می‌دهند. برند تیپاکس در 60 سال فعالیت بی‌وقفه، آمادگی مواجه با تغییرات را داشته و از فراز و نشیب‌های گوناگون عبور کرده است. 
مدیر برند تیپاکس افزود: امروزه ثابت شده که نام‌های تجاری ماندگار، مانند سندی تاریخی و تاییدی هستند بر صحت و سقم سبقه درخشان آن برند نزد مردم. با نگاهی به روند تغییر و حیات این برندها، ارزیابی و تصویر روشنی از سیر اقتصادی و اجتماعی یک کشور می‌توان به‌دست آورد. نام‌های تجاری ملی، دارایی‌های ارزشمندی هستند که حفظ و حراست از آن وظیفه هر جامعه‌ای ست. وجود نام‌های تجاری که در خاطرات جمعی ثبت شده، نشان از غنای فرهنگی آن جامعه دارد؛ چرا که ارزش دارایی‌های خود را دانسته و به آن متعهد بوده‌اند. درواقع، وجود و ماندگاری یک برند در طول زمان، واکنشی دوسویه است بین کسب‌وکار و مشتری. برند تیپاکس با حفظ تمایز و متعهد بودن به وعده‌های خود سعی داشته تا انتظار واهی ایجاد نکند، چون تجربه مشتری را تضمینی بر بقا و پایداری برند خود می‌داند.
خطیبی درادامه گفت: برند تیپاکس از سه سال گذشته تا امروز، در حال پوست‌اندازی بنیادی است. این تغییر را من به یک پروانه تشبیه می‌کنم. چراکه این پوست‌اندازی، با تکیه بر ارزش‌های گذشته و با نگاه به آینده شکل گرفته است. تغییرات تیپاکس از درون آغاز شد تا با شناسایی ارزش‌های کلیدی و توسعه آن در سطح سازمان، زیرساخت‌های قابل تکیه‌ای برای رشد و بلوغ برند حاصل شود؛ این توسعه با تمرکز بر یکپارچه‌سازی هویت ارتباطی، تابع استراتژی مدون، ادامه دارد. برند تیپاکس در آینده‌ای نزدیک، آرزو دارد تا دغدغه‌های آشکار و پنهان مشتریان را برای ارسال بسته مرتفع کند و کسب‌وکار و زندگی‌شان را بهبود بخشد. البته که فراموش نمی‌کنیم کار ما فقط ارسال بسته نیست. برند تیپاکس با استفاده از شبکه گسترده و زیرساخت‌های فناورانه، پرسنل آموزش‌دیده، ساده‌سازی فرآیندها و هوشمندسازی سیستم‌ها، ارسالی بی‌نقص و بی‌دغدغه را ارائه خواهد کرد تا تجربه‌ای به‌یادماندنی به‌وجود آورد. از دید ما، تمامی بسته‌ها، فارغ از ارزش محتوا، ارزشمند هستند.
هومن خطیبی، صنعت لجستیک را به شکل خونی در رگ‌ها، که همان جاده‌های کشور هستند، تشبیه کرد و افزود: این صنعت یک رسانه است که هر روزه از یک سو با فرستنده و از طرف دیگر با گیرنده در تعاملی پیوسته قرار گرفته است. در چنین شرایطی، جایگاه برند نزد کاربر از اهمیت دوچندانی برخوردار است؛ چرا که کالا به‌عنوان سفیر برند در کنار خریدار نمی‌ماند، آن چیزی‌که برای دریافت‌کننده خدمت به یادگار می‌ماند تجربه‌ی اوست که تصویر آن بر وضعیت برند سایه می‌اندازد. 
مدیر برند تیپاکس، در رابطه با ثبت این برند در حافظه ملی کشور گفت: امسال برند تیپاکس 60 ساله شد، شصت سال روایت خدمت در مسیر نوآوری. در راستای حفظ آثار ملموس و ناملموس فرهنگی و معنوی کشورها، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، نسبت به ثبت جهانی نام‌های تجاری ملی در فهرست جهانی و شبکه‌های مربوط اقدام می‌کند که این امر یکی از مظاهر بارز توسعه سرمایه نمادین و به تبع آن، سایر سرمایه‌ها محسوب می‌شود. داشتن حسن شهرت، محبوبیت اجتماعی و نیز قدمت و تداوم فعالیت، از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی دریافت این گواهی است که پس از بررسی‌های به عمل آمده و با توجه به سوابق تاریخی و حسن شهرت کسب‌وکار مورد نظر، توسط کمیسیون ملی یونسکو ایران، گواهی مذکور به سازمان انتخاب شده اعطا می‌شود.  امروز، بعد از گذشت شصت سال، نام تیپاکس به‌عنوان بخشی از حافظه ملی این سرزمین در یونسکو ثبت شده و به‌عنوان بنیانگذار صنعت پست خصوصی، در حکم میراثی ملی، محسوب می‌شود.

مشاهده متن خبر

    نظر شما
    لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
    نظرات کاربران

    دیگر مسئولیت های اجتماعی تیپاکس