پرداخت در محل
خدمات پرداخت در محل

خدمات پرداخت در محل

این روزها افراد برای دست‌یابی به کالا و یا خدمات مورد نظرشان، مسیرهای مختلفی را پیش روی خود دارند. برای تهیه برخی کالاها و خدمات نیازمند حضور در مراکز خرید هستند، برخی را از طریق تلفن سفارش می‌دهند و کالاهای متنوعی را از طریق اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها تهیه می‌کنند. با ظهور رسانه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های آنلاین ایجاد شده در این رسانه‌ها نیز به جمع درگاه‌های خرید آنلاین اضافه شده و افراد زیادی خریدهای خود را از طریق این کانال‌ها انجام می‌دهند. اعتماد، موضوعی است که به‌ویژه در خریدهای آنلاین دارای اهمیت است. با وجود درگاه‌های مختلف برای پرداخت هزینه در فروشگاه‌های آنلاین، همچنان افرادی هستند که ترجیح می‌دهند هزینه سفارش خود را درب منزل و پس از تحویل گرفتن بار خود پرداخت کنند.
شرکت‌های لجستیک، به‌عنوان بخشی از این زنجیره تامین، می‌توانند نقش موثری در رشد و توسعه فروشگاه‌های آنلاین ایفا کرده و انتظارات مشتریان آنها را برطرف سازند. شرکت تیپاکس اکسپرس پارس، به‌عنوان اولین ارائه دهنده خدمات درب‌به‌درب در کشور، به ارائه خدمات پرداخت در محل می‌پردازد. تیپاکس سعی دارد تا با ارائه این خدمت، علاوه بر کمک به توسعه خدمات فروشگاه‌های اینترنتی، نقش موثری در ایجاد اعتماد میان مشتریان و این فروشگاه‌ها ایفا کند.
تیپاکس با دارای بودن 550 نمایندگی در تمام نقاط ایران، می‌تواند امکان ارسال بار به سراسر کشور را فراهم کند. به همین جهت، فروشگاه‌های آنلاین دغدغه‌ای بابت نرسیدن بسته به نقاط مختلف نداشته و به راحتی می‌توانند بارهای خود را به تیپاکس بسپارند. همچنین دارا بودن بیش از 2500 خودروی حمل‌ونقل بار و بهره‌گیری از 5250 نفر نیروی متخصص، تاییدکننده‌ی دیگری برای ایجاد این اعتماد است.
در حال حاضر، تمامی نمایندگی‌های تیپاکس ارائه‌دهنده این خدمت بوده و فروشگاه‌های مختلف می‌توانند بر حسب میزان سفارش‌های خود، به‌صورت موردی و یا با عقد قرارداد، نسبت به استفاده از این خدمت اقدام کنند. به این ترتیب خریدار می‌تواند با خیال راحت، درب منزل هزینه سفارش خود را پرداخت کند. از طرف دیگر، فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با آسودگی، بارهای خود را برای مشتریان ارسال کرده و هزینه آن را از طریق تیپاکس دریافت کنند. درواقع تیپاکس متعهد می‌شود تا هزینه بسته‌های ارسالی را درب منزل گیرنده دریافت کرده و آن را به فروشنده تحویل دهد. همچنین فرستنده می‌تواند هزینه ارسال را نیز به‌صورت پسکرایه و یا پرداخت شده تعریف کند. در صورت تعریف پسکرایه هزینه، گیرنده علاوه بر پرداخت هزینه بسته خود، هزینه ارسال را نیز درب منزل پرداخت می‌کند.
همچنین تیپاکس با ارائه خدمات بسته‌بندی در نمایندگی‌های خود، می‌تواند بسته‌بندی سفارشات را نیز انجام دهد. با توجه به متفاوت بودن کالاها، تیپاکس با ارائه شیوه‌های مختلف و بسته‌بندی‌های مطمئن، سعی دارد تا ضمن حفظ امنیت بسته‌ها، به بهترین شکل ممکن مرسوله‌ها را به گیرنده برساند. علاوه بر این، برای حفظ حقوق مشتریان، بسته‌های ارسالی توسط تیپاکس بیمه شده تا در صورت بروز خسارت احتمالی، امکان جبران خسارت و جلب رضایت مشتریان وجود داشته باشد.
تیپاکس آماده عقد قرارداد با تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه ارائه خدمات پرداخت در محل بوده و افراد متقاضی می‌توانند از طریق تماس با شماره 4103600 و یا مراجعه به نمایندگی‌های تیپاکس در سراسر کشور، نسبت به استفاده از این سرویس اقدام کنند.

امنیت بیشتر

امنیت بیشتر

خدمات ویژه

خدمات ویژه

تمام نقاط

تمام نقاط

 • برای دریافت خدمت پرداخت در محل، لازم است مشتری اطلاعات خود را در هر یک از درگاه‌های فروش آنلاین یا آفلاین، تکمیل کرده باشد.
 • مدارک مورد نیاز برای تکمیل ثبت‌نام درخواست پرداخت در محل عبارت‌اند از:
  • مشتریان حقیقی: کد ملی، نام و نام خانوادگی فرستنده، آدرس، کدپستی، شماره تلفن، شماره شبا، تکمیل فرم قرارداد الکترونیکی
  • مشتریان حقوقی: نام شرکت، شناسه ملی شرکت یا کد اقتصادی، مشخصات تمامی اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل، آدرس، کدپستی، تلفن، شماره شبا شرکت، تکمیل فرم قرارداد الکترونیکی
 • هنگام سفارش ارسال بسته، خدمت پرداخت در محل معادل ارزش بیان شده توسط مشتری برای کالا ارائه شده و مبلغ دریافت شده از گیرنده معادل این ارزش خواهد بود.
 • تمامی بسته‌هایی که از خدمت ویژه پرداخت در محل و خدمت ویژه جبران خسارت بهره‌ می‌برند باید در بسته‌بندی تیپاکس قرار گرفته و یا در بسته‌بندی مورد تایید شرکت تیپاکس باشند.
 • برای کالاهایی که در بسته‌بندی فابریک، غیر فابریک، اقلام نامتعارف و غیره هستند، مطابق توافق‌نامه سطح خدمت ویژه بسته‌بندی اقلام متعارف، بسته‌بندی ویژه کالاهای نامتعارف، شکستنی و مایعات انجام خواهد شد.
 • نماینده شرکت تیپاکس باید محتویات بسته را از جهت سلامت و عدم ممنوعیت ارسال، مشاهده و تایید کند.
 • فرستنده می‌تواند هزینه ارسال بسته را به عهده گیرنده بگذارد. در صورتی‌که گیرنده از دریافت بسته و یا پرداخت هزینه ارسال یا ارزش اعلام شده توسط فرستنده خودداری کند، پس از تسویه کامل هزینه ارسال، هزینه عودت و هزینه جبران خسارت از سمت فرستنده، تحویل بسته به ایشان ممکن می‌شود.
 • اگر بسته هنگام تحویل به گیرنده دچار خسارت شده باشد، مطابق توافق‌نامه سطح خدمت جبران خسارت، عمل خواهد شد.
 • بسته عودت داده شده، به محل فرستنده ارسال خواهد شد و پس از تسویه هزینه‌های صورت گرفته، به او تحویل می‌شود.
 • پس از دریافت وجه از گیرنده توسط تیپاکس، طی شش روز کاری مبلغ پرداخت در محل به حساب فرستنده واریز خواهد شد.
 • در صورت ایجاد تاخیر، مطابق برنامه‌ یا خارج از برنامه، در ارائه خدمت ویژه پرداخت در محل اقلام متعارف از طرف تیپاکس، پس از برطرف شدن محدودیت‌های ایجاد شده، شرکت تیپاکس نسبت به رفع تعهدات خود اقدام خواهد کرد. 
 • در موارد زیر خدمت بین‌شهری ارایه نمی‌شود:
  • کالاهای مشمول موارد غیرقانونی و ممنوعات که از طرف مراجع قانونی کشور مشخص شده یا کالاهایی که توسط شرکت تیپاکس ارسال آنها ممنوع اعلام شده است (فایل ممنوعات و بسته های غیر مجاز).
  • این خدمت صرفا در محدوده جغرافیایی تعیین شده(پولیگون نمایندگی‌ها) برای نقاط تماس تیپاکس، ارائه خواهد شد. برای مواردی که محل جمع‌آوری خارج از محدوده جغرافیایی فرستنده یا گیرنده باشد، امکان ارائه خدمت وجود نخواهد داشت.
  • در صورتی‌که محتوای بسته توسط نماینده شرکت تیپاکس‌ یا تیپاکس‌یار مشاهده و تایید نشود.
  • در صورتی‌که مبلغ پرداخت در محل بیشتر از ارزش اعلام شده توسط فرستنده بسته باشد.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در ارائه این خدمت، تلفن پشتیبانی 8457-021 پاسخگوی نیاز مشتریان خواهد بود.

 1. یا امکان استفاده موردی از این سرویس وجود دارد؟
 2. پاسخ: بله، الزامی در عقد قرارداد نیست و از طریق هماهنگی با نمایندگی، دفترمرکزی و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، امکان استفاده از این خدمت وجود دارد.
 3. آیا تمامی نمایندگی‌های شهرستان نیز این خدمات را ارائه می‌دهند؟
 4. پاسخ: بله، تمامی نمایندگی‌ها موظف هستند تا این سرویس را ارائه دهند.
 5. چگونه می‌توانم از شرایط عقد قرارداد مطلع شوم؟
 6. پاسخ: شما می‌توانید از طریق تماس با شماره 41036000، واحد توسعه کسب‌وکار، از شرایط عقد قرارداد مطلع شوید.
 7. تسویه حساب به چه صورت انجام می‌شود؟
 8. پاسخ: برای سفارشات تهران هر 7 روز و شهرستان‌ها هر 15 روز تسویه صورت می‌گیرد.
 9. از طریق اپلیکیشن مای تیپاکس نیز امکان ثبت سفارش به صورت پرداخت در محل وجود دارد؟
 10. پاسخ: بله. در مرحله ثبت سفارش، با وارد کردن کد ملی و شماره شبا امکان استفاده از این سرویس وجود دارد.