نقش تحلیل داده‌ها در صنعت لجستیک

نویسنده :
داده‌ها و تحلیل آنها، در حال تغییر دادن بسیاری از صنایع و کسب‌وکارها هستند و صنعت لجستیک نیز از این تغییر مستثنی نیست. ماهیت پیچیده و پویای این بخش، در کنار ساختار پیچیده زنجیره تامین، صنعت لجستیک را به موردی قابل توجه در به‌کارگیری داده‌ها تبدیل می‌کند. 
برای میلیون‌ها محموله‌ای که هر روز جابه‌جا می‌شوند، مبدا و مقصد، اندازه، وزن، محتوا و موقعیت فیزیکی، همگی داده‌هایی هستند که قابل پیگیری‌اند. اما آیا ثبت این داده‌ها به تنهایی ارزشی ایجاد می‌کند؟ احتمالا نه! در واقع هرچه حجم و پیچیدگی داده‌های در دسترس بیشتر شود، تلاش برای ایجاد فرهنگ تحلیل داده‌ها برای همکاری بهتر میان صنایع، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. 
طبق تحقیقات انجام شده توسط مجله تجارت جهانی، تقریبا 93 درصد از شرکت‌های لجستیک و 98 درصد از واسطه‌ها در این بخش باور دارند که تحلیل داده‌ها برای تصمیم‌گیری هوشمندانه ضروری است. در این میان، 71 درصد باور دارند که کلان داده‌ها باعث بهبود کیفیت و عملکرد آنها می‌شود. امروزه شرکت‌های لجستیک از کلان داده‌ها برای بهینه‌سازی عملکرد خود در راستای اهدافی مانند مدیریت عملکرد، بهبود بهره‌وری، بهینه‌سازی مسیریابی، ایجاد مدل‌های کسب‌وکاری جدید و دیجیتال‌سازی فرایندهای کلیدی بهره می‌گیرند. بینش‌های به‌دست آمده از تحلیل داده‌ها، بازیگران این صنعت را قادر می‌سازد تا مسیرهای خود را بهینه ساخته و در کل زنجیره تامین، شفافیت ایجاد کنند.
منبع: https://blog.datumize.com
 
    نظر شما
    لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
    نظرات کاربران

    دسته بندی تی مگ