آیا انتخاب کوریر سرویس برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است؟

آیا انتخاب کوریر سرویس برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است؟

نویسنده : تی‌مگ
اداره کردن یک کسب‌وکار کوچک چیزی بیش از استخدام کارمندان و اطمینان از اینکه همه افراد وظیفه خود را انجام می‌دهند، است. جزئیات زیادی وجود دارد که بسیاری از مردم به آن توجه نمی‌کنند. یکی از تصمیمات به ظاهر آسان برای یک کسب‌وکار کوچک، نحوه مدیریت تحویل کالا است. آیا شخصی از داخل شرکت باید تحویل کالا را به عهده بگیرد یا باید از خدمات کوریر سرویس‌ استفاده شود؟ در این مقاله از تی مگ، به این سوالات پاسخ می‌دهیم.
آیا مالک کسب‌وکاری هستید که باید کالاهای خود را به‌موقع به دست مشتریان بین‌المللی برسانید؟ یا می‌خواهید هدیه یا یک بسته را برای عزیزی بفرستید؟ در هر صورت گزینه‌های فراوانی برای تحویل بسته دارید و خدمات پستی ممکن است بهترین گزینه نباشد.

چرا به جای خدمات پستی از خدمات کوریر سرویس‌ استفاده کنیم؟

در دنیای پر از پیچیدگی امروز، استفاده از خدمات کوریر سرویس‌ بسیار آسان است(اگر با خدمات درب به درب یا کوریر سرویس آشنایی ندارید، مقاله کوریر سرویس چیست؟ را مطالعه کنید). همچنین باعث صرفه‌جویی در وقت کسب‌وکارهای کوچک می‌شود و به این ترتیب، کارمندان شما به جای تحویل بستهها یا اسناد به مشتریان، بیشتر روی وظایف شغلی خود تمرکز می‌کنند. بسیاری از خدمات کوریر سرویس‌، ابزارهای مدیریت آنلاین دارند که به مشتریان، امکان مدیریت حساب‌هایشان را می‌دهد. با استفاده از این ابزارهای آنلاین، کسب‌وکارها می‌توانند زمان تحویل را تعیین کنند، بسته‌بندی و بسیاری از موارد دیگر را انتخاب کنند و نیازی نیست که برای انجام این کارها به جایی بروند یا زمان زیادی را پشت تلفن، برای برنامه‌ریزی صرف کنند. از مزایای دیگر کوریر سرویس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

خدمات درب‌منزل:

بسته در روز مورد نظر شما از درب ‌منزل یا شرکت جمع‌آوری می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری و رفتن به نزدیک‌ترین شعبه اداره پست‌محلی، در صف ایستادن و جستجوی اینکه کدام یک از شعبه‌های آن باز است، نیست. 

تحویل سریع:

همه شرکت‌های بزرگ کوریر سرویس‌ ، سوابق بسیار خوبی در تحویل سریع دارند. تحویل بسته از طریق اداره پست چندین روز طول می‌کشد درصورتی که کوریرسرویس‌ها در مدت زمان تعیین شده و مشخصی به ارسال بسته‌ها می‌پردازند. 

رهگیری کامل:

خدمات کوریر سرویس‌ به صورت استاندارد قابل پیگیری است و لازم نیست برای این امتیاز، هزینه‌‌ای اضافه بپردازید. شما می‌توانید با کلیک کردن روی یک دکمه، بسته خود را از مبدا تا مقصد دنبال کنید که باعث آسودگی خاطرتان می‌شود.

پیدا کردن بهترین خدمات کوریر سرویس‌ برای کسب‌وکار

یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها در زمینه فروش آنلاین، یافتن بهترین خدمات کوریر سرویس‌ برای رونق و رشد کسب‌وکار است. برای رشد و موفقیت کسب‌وکار، مشتری شما باید یک تجربه مثبت از ارسال داشته باشد.
خوشبختانه وقتی مشتریان از تحویل کالاها راضی باشند، به احتمال زیاد بیشتر از شما خرید خواهند کرد و می‌توانید شهرت آنلاین بهتری بسازید که منجر به فروش بیشتر می‌شود.
اما خدمات کوریر سرویس‌‌های مختلف را چگونه مقایسه می‌کنید؟ آیا شرکت‌های تحویل همه یکسان هستند؟ شما به‌دنبال چه خصوصیاتی هستید؟ خریداران آنلاین چه انتظاراتی دارند؟
ما چک لیستی برای مقایسه کوریر سرویس‌ها ایجاد کردیم تا شما بتوانید بهترین خدمات کوریر سرویس‌ را برای پشتیبانی از کسب‌وکار و ایجاد روابط بهتر با مشتریان خود پیدا کنید. این چک لیست بعضی از زمینه‌های اصلی مقایسه بین کوریر سرویس‌ها را شامل می‌شود:
 1. سرعت تحویل
 2. محدودیت‌های اندازه و وزن
 3. اثبات تحویل
 4. خدمات به مشتری
 5. هزینه ارزش
 6. جبران خسارت کوریر سرویس‌

چرا مقایسه خدمات کوریر سرویس‌ها مهم است؟

با پیشرفت تکنولوژی و آسان‌تر و شلوغ‌تر شدن زندگی ما، عادات خرید و انتظارات ما از کسب‌وکارهای آنلاین نیز تغییر کرده است.
شما باید کسب‌وکار و تیم خود را هر روزه مدیریت کنید، چون خریداران آنلاین زمان تحویل سریع و کارآمد و خدمات با کیفیت به مشتری را ترجیح می‌دهند و انتظار یک تجربه عالی خرید آنلاین را دارند.
هیچ اجباری در کار نیست! اما اگر خدمات کوریر سرویس‌ مناسب را انتخاب کنید، تجربه ارسال برای مشتریان شما ارتقاء پیدا می‌کند و احتمالاً باعث افزایش فروش، شهرت و به‌طور کلی رشد کسب‌وکار می‌شود.

این یک بازی برد-برد است

خدمات کوریر سرویس‌ باید شش فاکتور مهم زیر را دارا باشند تا اطمینان پیدا کنید که شرکت حمل‌ونقل انتظارات شما را برآورده می‌کند.
 1. سرعت تحویل
 2. مدت زمانی که طول می‌کشد تا مشتریان کالاهای خود را از خدمات کوریر سرویس‌ دریافت کنند، بر شهرت کسب‌وکار شما تأثیر می‌گذارد و فروش کلی شما را افزایش یا کاهش می‌دهد؛ زیرا هرچه مشتری خوشحال‌تر باشد، احتمال خرید دوباره او بیشتر می‌شود.
  یکی از بزرگترین مزایای استفاده از خدمات کوریر سرویس‌ برای کسب‌وکارهای کوچک، سرعت تحویل است. پست سنتی، وسایل نقلیه شرکت یا یک کمپانی ملی! سرعت هیچ کدام قابل مقایسه با سرعت خدمات کوریر سرویس‌ نیست. در طول فرآیند تحویل توسط کوریر سرویس‌، کالای شما دست به دست نمی‌شود و نه تنها سرعت، بلکه ایمنی نیز افزایش می‌یابد. همچنین لازم نیست کالای شما چندین روز در انبار در انتظار تحویل باشد.
  یک نظرسنجی جدید در مورد زمان تحویل نشان داد که بیشتر مشتریانی که به‌صورت آنلاین خرید می‌کنند حداکثر زمان تحویل سه تا پنج روز را انتظار دارند. اگر رقابت برای شما بالاست، حتی به زمان تحویل کوتاه‌تری، به‌ویژه هنگام فروش در بازارها، نیاز دارید.
  بنابراین بهتر است با استفاده از نرم‌افزار مدیریت موجودی، امکانات خود را بررسی کنید و کارهای مختلف را به‌صورت خودکار انجام دهید و کارایی فرآیندهای انجام سفارش را به حداکثر برسانید. وقت بگذارید و تحقیق کنید که رقبای شما چه می‌کنند و یک نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید تا ببینید مشتریان‌تان چه انتظاراتی از تحویل آنلاین دارند.
  هرچه بیشتر تحقیق کنید احتمال اینکه مشتریان شما تجربه ارسال خوبی داشته باشند، بیشتر است.
  اگر تحویل روز بعد یا تحویل همان روز برای صنعت و کسب‌وکار شما ضروری است، حتما لازم نیست هزینه بیشتری برای خدمات کوریر سرویس‌ سریع‌تر بپردازید، می‌توانید این هزینه‌های اضافی را در هزینه‌های ارسال که مشتریان می‌پردازند، لحاظ کنید.

  اما آیا این باعث کاهش فروش نمی‌شود؟

  ارسال رایگان قطعا مزایای خود را دارد، اما یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیشتر خریداران آنلاین در انگلستان تمایل به پرداخت هزینه‌های بیشتر برای زمان تحویل سریع‌تر دارند که این روند در بین نسل‌های جوان‌تر بیشتر مشاهده می‌شود.
  این خبر خوبی برای مالکان کسب‌وکارهای آنلاین کوچک‌تر است؛ زیرا می‌توانند هزینه فروش آنلاین محصولات را کاهش داده و از سود و صرفه‌جویی برای افزایش مقیاس کسب‌وکار خود استفاده کنند.
 3. محدودیت‌های اندازه و وزن
 4. لازم به ذکر است که اندازه و وزن محصولات شما، در انتخاب شرکت تحویل‌دهنده تأثیر می‌گذارد. این موضوع ممکن است شامل هزینه‌های اضافی برای تحویل کالاهای بزرگ‌تر باشد و یا حتی برخی از خدمات کوریر سرویس‌ امکان ارسال محصولات بزرگ و سنگین را نداشته باشند.
  معیار خدمات کوریر سرویس‌ برای اندازه‌گیری کالا، وزن حجمی است و به این شکل مشخص می‌شود که محصولات شما چقدر بزرگ و سنگین هستند. این معیار به‌عنوان وزن واقعی کالا در نظر گرفته می‌شود و بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌کنند که قادر به حمل و تحویل محصولات شما هستند یا خیر.
 5. تضمین تحویل به‌موقع
 6. اگر کالاهای شما به موقع به جایی که باید نمی‌رسند، در پایان مشتریانی ناراضی خواهید داشت. از کوریر سرویس‌‌ها بخواهید که تحویل به‌موقع را به شما تضمین دهند تا مطمئن شوید که شرکت حمل‌ونقل مطابق با انتظارات شما ارسال را انجام می‌دهد.
  بر اساس نیاز مشتریان و انواع کالاهایی که می‌فروشید، از شرکت حمل‌ونقلی استفاده کنید که ردیابی بسته یا گزینه‌های تحویل تضمین شده را برای اطمینان خاطر شما و مشتریان‌تان فراهم می‌کند. هرچه مشتریان تجربه تحویل بهتری داشته باشند، در صورت بروز هرگونه مشکل از طرف خدمات کوریر سرویس‌ انتخابی، شما دردسر کمتری خواهید داشت.
  برخی از شرکت‌های تحویل یک گام فراتر رفته و برای مشتریان پیامکی حاوی زمان و تاریخ دقیق تحویل و نام راننده تحویل ارسال می‌کنند. این کار یک تجربه عالی ارسال ایجاد می‌کند.
 7. خدمات به مشتری
 8. حتی اگر تحویل کالا توسط شرکت جداگانه‌ای انجام ‌شود، مشتریان تجربه ارسال عالی (یا وحشتناک) را از چشم شرکت شما می‌بینند نه خدمات کوریر سرویسی که از آن استفاده می‌کنید.
  خدمات مشتریان شرکت‌های تحویل‌دهنده، کاملاً تحت کنترل شما نیست اما بهتر است شهرت شرکت حمل‌ونقل انتخابی خود را مدنظر داشته باشید، این کار را می‌توانید با بررسی‌های آنلاین انجام دهید.
  لازم به یادآوری است که در کسب‌وکارهای آنلاین، تنها تعامل انسانی که مشتریان دارند، از طریق خدمات کوریر سرویس‌ است. نحوه رفتار راننده تحویل با مشتریان، در احتمال خرید مجدد مشتریان از شما تأثیر می‌گذارد.
  شرکت‌های تحویل کالا مشکلاتی نیز دارند که آگاهی از این مشکلات و مسائل رایجی که مشتریان هنگام خرید آنلاین و دریافت کالا با آن مواجه می‌شوند، به شما در انتخاب خدمات کوریر سرویس‌ مناسب برای کسب‌وکارتان، کمک می‌کند.
  برخی از مشتریان ناراضی مشکلات و نظرات منفی خود را در شبکه‌های اجتماعی با شما درمیان می‌گذارند یا حتی ممکن است در زندگی واقعی، نزد دوستان خود شکایت کنند. شما باید قبل از تشدید مشکلات تحویل، تجربه ارسال مشتریان را تحت نظارت داشته باشید.
  نحوه رسیدگی به شکایت‌ها از خدمات تحویل و حل مسائل مربوط به آن، گویای کسب‌وکار شماست. به‌همین دلیل بهتر است برای درک مشتریان‌تان، فرآیندی که تجربه می‌کنند را مدنظر داشته باشید.
 9. هزینه ارزش
 10. شما به‌عنوان مالک کسب‌وکار آنلاین، احتمالاً می‌دانید که هزینه‌های تحویل برای برون سپاری عملیات حمل‌ونقل، به سرعت اضافه می‌شود و به همین دلیل باید بتوانید هزینه‌های تحویل را در برابر ارزشی که برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند، بسنجید.
  این کار چالش برانگیزی است؛ زیرا محاسبه یک ارزش عددی قابل سنجش، هنگام بهبود تجربه مشتری دشوار است. اگرچه افزایش فروش تقریباً همیشه هدف شماره یک شماست، اما باید موفقیت خود را با روش‌های دیگر (کمتر قابل سنجش) اندازه‌گیری و کنترل کنید. کوریر سرویس‌‌ ها همیشه قدرت بیشتری در ازای پول به شما می‌دهند. خدمات کوریر سرویس‌ حتی با وجود همه این ویژگی‌های جذاب، در برخی موارد حتی گزینه ارزان‌تری است.
  خدمات کوریر سرویس‌ از بهترین گزینه‌های موجود در بازار امروز، برای ارسال بسته یا اسناد هستند. خدمات کوریر سرویس‌، مقرون به صرفه‌ترین گزینه را برای کسب‌وکارهای کوچک، برای ارسال کالا یا اسناد فراهم می‌کنند. هزینه راه‌اندازی ناوگان خودروهای تحویل برای شرکت شما می‌تواند نجومی باشد؛ نه تنها باید وسایل نقلیه را خریداری کنید، بلکه باید هزینه بیمه اتومبیل و استخدام رانندگان را نیز بپردازید. در بازار امروز، خدمات کوریر سرویس‌ یکی از رقابتی‌ترین نرخ‌ها را برای هر مسیر ارائه می‌دهد.
  به‌خاطر داشته باشید که ارزان‌ترین خدمات کوریر سرویس‌ به معنی دریافت بهترین خدمات نیست! هرچند قابل درک است که می‌خواهید هزینه‌های سربار خود را پایین نگه دارید، اما خدمات کوریر سرویس‌ ارزان، ممکن است آن تجربه ارسال عالی که شما یا مشتریان‌تان انتظار دارید را فراهم نکند.
  برای اکثر فروشندگان آنلاین، قیمت یک فاکتور مهم است. اما توصیه می‌شود که بهترین خدمات کوریر سرویس‌ را فقط بر اساس قیمت انتخاب نکنید! زیرا اگر مشتری تجربه ارسال ضعیفی داشته باشد، کاهش فروش و شهرت شما را به‌دنبال خواهد داشت. 
  فقط زمانی درمورد هزینه حمل‌ونقل و تحویل تصمیم بگیرید که مطمئن باشید خدمات کوریر سرویس‌ می‌تواند همه آن چیزهایی که به‌دنبال آن هستید را تحویل دهد. 

 11. جبران خسارت بسته
 12. هر چقدر ایمن، احتمال تصادفات را هم باید درنظر گرفت! حتی بهترین خدمات‌دهندگان کوریر سرویس‌ نیز گاهی محصولات شما را دیرتر از زمان مورد انتظار تحویل می‌دهند و بسته‌ها ممکن است آسیب ببینند یا گم شوند.
  کسب‌وکارهای کوچک، در هر صنعتی که فعالیت ‌کنند، نمی‌خواهند بسته‌ها و اسناد مهم را بدون اطمینان از محافظت شدنشان، ارسال کنند. از آن‌جا که هیچ فروشنده آنلاینی تمایل به پرداخت هزینه اضافی برای تحویل ندارد، خدمت جبران خسارت یک کوریر سرویس،‌ می‌تواند نگرانی از حمل یا تحویل محصولات مطابق انتظارات را کاهش دهد. یکی از خدمات کوریر سرویس‌‌ها، خدمت جبران خسارت است. یعنی بسته شما در برابر خراب شدن یا گم‌ شدن توسط کوریر سرویس‌ ، محافظت می‌شود و در صورت بروز خسارت، جبران می‌گردد. 
  با این حال باید بدانید که جبران خسارت بسته، همیشه از کسب‌وکار شما محافظت نمی‌کند. درواقع شرایطی وجود دارد که طبق آن، برخی محصولات‌ تحت پوشش جبران خسارت قرار نمی‌گیرند. برای مثال، اقلامی مانند شیشه، سرامیک یا برخی کالاهای برقی که تصور می‌کنید توسط جبران خسارت بسته محافظت می‌شوند، همیشه تحت پوشش این خدمات کوریر سرویس‌ نیستند.
  به همین دلیل بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری در جبران خسارت بسته، شرایط و ضوابط خدمات جبران خسارت کوریر سرویس‌ را با دقت بخوانید تا ببینید کالاهایی که می‌فروشید تحت پوشش قرار می‌گیرند یا خیر.
  همچنین لازم است بدانید که برخی خدمات کوریر سرویس‌، ضمانت بازگشت پول را در صورت تحویل دیرتر از زمان توافق شده ارائه می‌دهند. خدمات کوریر سرویس‌ مناسب، اعتمادسازی کرده و فروش را افزایش می‌دهد.
هنگام مقایسه شرکت‌های تحویل، این چک لیست مقایسه به شما در یافتن راه‌حل مناسب برای حمایت از رشد کسب‌وکار کمک می‌کند. اگر بتوانید تجربه ارسال خوبی برای مشتریان‌تان فراهم کنید، اعتماد به کسب‌وکار آنلاین خود، شهرت آنلاین و فروش کلی خود را افزایش می‌دهید.
پیدا کردن بهترین خدمات کوریر سرویس‌، کاری دشوار و چالشی به‌نظر می‌رسد اما قطعا ارزش وقت گذاشتن را دارد.

  نظر شما
  لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی:
  نظرات کاربران

  دسته بندی تی مگ